פוסט קורונה: ככל הנראה, החיים שאחרי הקורונה יהיו שילוב של יכולות רבות שיאפשר את החזרה שלנו לשגרה. אחרת - אבל כזו שתחזיר את התעופה ואת הכלכלה חזרה לתנועה. הכירו את הפיתוחים הטכנולוגיים האחרונים - שיאפשרו את קיום השגרה לצד הנגיף.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דוגמא אחת מתחום התעופה היא רובוט שמחטא מטוסים, פיתוח של התעשייה האווירית. עליו, מותקנות נורות הפולטות קרינת UV חזקה שמעקרות את נגיפי הקורונה. הקרינה מסוכנת, ולכן החיטוי יתבצע ללא מגע יד אדם וכשאין אנשים באזור.

בשיטת החיטוי הייחודית הזו אפשר יהיה להשתמש גם לפתיחת קניונים ומחלקות בבתי חולים ובשדות התעופה. "החשיבה שלנו היא חשיבה הרבה יותר ארוכה כדי לאפשר לתנועת הנוסעים לעלות ולחזור בחזרה בבטחה למטוסים", אמר יוסי מלמד, מנהל חטיפת תעופה בתעשייה האווירית. "אנחנו נשתמש במערכת הזו גם כנראה לטיהור מטוסי נוסעים".

לטכנולוגיה הזו יש גם שימושים צבאיים, כמו היכולת לחטא כך מסוקים וכלי טיס צבאיים, שהרי גם צה"ל וגם חילות האוויר בעולם יצטרכו לעבוד תחת איום הקורונה המתמשך.

כדי לאפשר שגרת קורונה, ניתן יהיה להציב מצלמות תרמיות שמודדות טמפרטורה ויכולות לסמן למי תותר הכניסה. את המצלמות אפשר להתקין במרכזי קניות, לפני עלייה למטוסים, או ברכבות. טכנולוגיה נוספת היא "ינשוף קורונה"; בדיקה מהירה, כמו בדיקת אלכוהול, שמאבחנת על פי האדים הנפלטים מן הריאות שלנו מי חולה.