ישראל נכנסת לשגרת קורונה: ברשות הטבע והגנים הכינו בשבועות האחרונים את התוכנית שלהם לחזרה לפעילות. בשלב הראשון ייפתחו 20 שמורות טבע בלבד, ובמקביל שמורות טבע שכוללות כניסה למים או חופי הים שבאחריות הרשות – יישארו סגורים. הפתיחה המצומצמת תלויה בהחלטת ממשלה שתתקבל בקרוב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר כאמור בשלב הראשוני ב-20 שמורות שונות, שהגעה אליהן תדרוש הרשמה ותשלום מראש באתר והכרטיס יהיה מוגבל לשעתיים בלבד, זאת כדי לפקח על כמות האנשים במקום בכל רגע נתון. בין השמורות שצפויות להיפתח - נחל שניר, נחל עיון, עין אפק, מעין חרוד, קיסריה, מקורות הירקון, הקסטל, עין גדי ומצדה.

רשימת האתרים שיפתחו בשלב הראשון לאחר אישור הממשלה:

אחת משמורות הטבע המטויילות ביותר בישראל היא "השביל התלוי בבניאס". בכל שנה מבקרים במקום כ-700 אלף בני אדם. בחודשיים האחרונים שבהם הייתה סגורה ביקרו בתקופה המקבילה אשתקד כ-200 אלף איש. לפי ההנחיות החדשות רק 150 איש יוכלו לטייל בה עכשיו בו זמנית.

מנהל שמורת הבניאס, עופר שנער, סיפר: "אנחנו מתארגנים לפתיחה אפשרית של האתרים שלנו שבוע הבא כמובן בכפוף להחלטות הממשלה והבריאות. שמנו מיגון פלסטיק למנוע מגע אפשרי בין הקופאים לקהל וזה חלק מאמצעי הבטיחות לאנשים שלנו. הכי חשוב מהרגע שיפתחו האתרים שלב ראשון האפשרות היחידה זה להזמין מקום מראש ותשלום מראש. מטייל שיגיע ללא הזמנה מראש לא יוכל להיכנס כדי שיהיה אפשרות לשמור על מקסימום מבקרים בשעה מסוימת. הכי חשוב שאנשים ומנויים יצטרכו להזמין מקום זה השלב הראשון ובהמשך זה עלול להשתנות".

כך תיראה הזמנת כרטיסים באתר רשות הטבע והגנים (האפשרות טרם נפתחה לציבור):

המודל של הזמנת מקום מראש לטיול בשמורות טבע נהוג כבר שנים ארוכות ברבות ממדינות העולם, כחלק מהניסיון לצמצם את הפגיעה בטבע. עד היום הדבר לא היה נהוג בישראל, אך נראה שדווקא משבר הקורונה הצליח לקדם זאת. ההכנות בענף התיירות הושלמו - עכשיו נותר להמתין להוראה סופית וברורה שבאמת אפשר לחזור לפעילות, גם אם חלקית.