מתנגד לביקורת: מנהל רשות המיסים ערן יעקב אמר היום (רביעי) במהדורה המוקדמת שמצב האתר של רשות המיסים נהדר. גם לאחר שהוצגו לו שלושה ניסיונות שלא צלחו להיכנס לאתר, אמר שמצבו טוב וש-72,000 עצמאיים כבר קיבלו את המענק דרכו. "אני מוצף בהרבה אנשים שמודים לי ואומרים תודה", אמר יעקבי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

קצת פחות מיממה לאחר שאתר רשות המיסים נפתח, רבים מהעצמאיים לא הצליחו להיכנס אליו וקיבלו הודעות שגיאה כאלה ואחרות. יעקבי הגיב לעניין ואמר שביחס למועד שבו נפתח האתר הרבה אנשים הצליחו להיכנס אליו.

"מעל 70 אלף קיבלו מענק דרך האתר", אמר יעקבי. "עוד 46 אלף קיבלו עוד מענק, את המענק השלישי, אותם אלה שמחזורם בין 0 ל-300 אלף שקלים".

לגבי הביקורות על התנאים לקבל מענק, על שמשחבים את ההכנסה החייבת משנת 2018 ולא משנת 2019 אמר: "לוקחים את ההכנסה החייבת מ-2018, כי הדוח של 2019 לא מצוי בידי רשות המיסים כי האזרח עוד לא הגיש אותו, ואנחנו לא רוצים לייצר עול".

בתוך כך, המוסד לביטוח לאומי דיווח כי מאז 19 באפריל ועד היום חזרו 69,894 אזרחים מחל"ת אל מעגל העבודה. רק ביממה האחרונה, חזרו 9,193 אזרחים לעבוד. הנתונים הללו מסתמכים על דיווחי מעסיקים לביטוח הלאומי ודיווחי עובדים.