אחרי סוף שבוע גשום, מפלס הכינרת עלה ב-6 ס"מ נוספים, ונכון להיום (ראשון) עמד על 209.01- מ', רק 21 ס"מ מהקו האדום העליון. בימים אלה מפלס הכנרת עולה מדי יום בסנטימטר וחצי, ולפי ההערכות העדכניות - כבר בתחילת חודש מאי הכנרת סוף סוף תתמלא, לראשונה משנת 1992.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החורף שמגיע לסיומו בימים אלה הביא עמו זו השנה השנייה ברציפות כמויות משקעים גבוהות מהממוצע לאחר בצורת ארוכה והעלה משמעותית את מפלס הכנרת. בשל מיעוט המשקעים בשנים האחרונות, כמעט ולא התבצעה שאיבת מים מהכנרת, אך הודות לגשמים בשנה האחרונה הורתה רשות המים לחברת מקורות לחזור ולשאוב.

ד"ר עמיר גבעתי מומחה אקלים בחברת קליימסל אמר: "בתוך שנתיים בלבד עלה מפלס הכנרת ביותר מ-5.5 מטרים. הכנרת תוסיף לעלות בימים הקרובים וכבר בימים הראשונים של חודש מאי צפוי המפלס להתייצב בפעם הראשונה מאז פברואר 1992 על רום הקו האדום העליון, כלומר מצב של כנרת מלאה".

במצב כזה שבו סוף סוף תגיע הכנרת לקו העליון יחייב את הרשויות לשחרר מים מהכנרת דרומה לנהר הירדן, באמצעות פתיחה מבוקרת של סכר דגניה שנבנה ב-1931 ומאז נפתח רק פעמיים - ב-1969 וב-1992. הסכר הזה שומר על גובה המפלס בכינרת, ותזמון פתיחתו היא קריטית שכן תזמון שגוי עלול להביא להצפה של טבריה והיישובים השכנים.