מחדל התפשטות הקורונה בבתי האבות: במהלך השבועות האחרונים נחשף המצב החמור וההתמודדות הלקוייה של משרד הבריאות עם התפרצות נגיף הקורונה בבתי האבות ברחבי הארץ, והבוקר (ראשון) דווח על מקרה מוות ראשון בבית האבות משען ברמת אפעל. ל-N12 נודע שרופא באחת המחלקות במקום זיהה תסמינים וביקש לבצע בדיקות לכל הדיירים - אך איש לא עשה דבר עם אזהרותיו. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשיחה עם N12 מספרת בת של אחד מדיירי בית האבות, כי רופא במחלקה לתשושי נפש זיהה תסמינים האופיינים לנגיף הקורונה בקרב דיירים ביקש לערוך בדיקות לכל הדיירים והצוות - אך בקשתו לא נענתה. לדבריה, הרופא הצליח להשיג בדיקות בכל זאת בעצמו ולא דרך משרד הבריאות, וביצע בדיקה לכל דיירי המוסד והצוותים הרפואיים. 

הבת מתחה ביקורת על התנהלות משרד הבריאות וסיפרה כי "בדקו את אבא שלי לפני שהתגלה חולה הקורונה הראשון במשען רמת אפעל ועדיין אין תשובות. אותו חולה ראשון נפטר הבוקר".

בהמשך השיחה הבת תיארה את התחושות הקשות בקרב בני משפחות הקשישים: "נכון שהם תשושי נפש, אבל הם עדיין בני אדם, הם אבות וסבים ויש להם משפחות, זה פשוט נורא. התחושה היא שפשוט מניחים להם למות - זו ההרגשה שלנו בתור המשפחות".

למרות הנתונים שמראים כי חלה עלייה במספר בדיקות הקורונה בימים האחרונים, עדיין לא הוגשה תוכנית מפורטת לביצוע בדיקות וטיפול בדיירי בתי האבות והצוותים הרפואיים - שנמצאים בסיכון יום-יומי.