ועדת השרים המיוחדת אישרה במהלך הלילה (בין שבת לראשון) כי החל מהיום בשעה 12:00 בצהריים, יחול סגר על ארבעה רובעים בירושלים, כאלו שזוהתה בהם עליה בשיעור התחלואה בקורונה. על פי ההחלטה, הסגר יימשך עד ליום רביעי, 15 באפריל.

לקריאת ההחלטה המלאה לחצו כאן

הרובעים שנקבעו כ"אזורים מוגבלים":

רובע 1: כולל את שכונת נווה יעקב, אך לא כולל את עוטף ירושלם כפר עקב, אזור התעשיה עטרות, בית חנינא, פסגת זאב ועוטף ירושלים שכונת השלום.

רובע 2: כולל את רמות, רמת שלמה ורוממה, אך לא כולל את אזור תעשייה הר החוצבים, פארק מטרופוליני עמק הארזים ופארק מטרופוליני עמק מוצא.

רובע 3: כולל את שכונת הר נוף, אך לא כולל את אזור תעשיה גבעת שאול, בית הכרם, מינהל מוסדי הר הרצל, יובלים, גנים, רמת דניה ובית החולים הדסה עין כרם.

רובע 5: כולל את מאה שערים, שכונת הבוכרים ומקור ברוך, אך לא כולל את מינהל מוסדי קריית הלאום ובית דוד.

במסגרת הסגר, לתושבים תתאפשר יציאה מאזור הרובע לעבודה, טיפול רפואי חיוני, הלוויה של בן משפחה מדרגה ראשונה, העברת קטין בין הורים גרושים, הליך משפטי וכל צורך חיוני אחר באישור מראש של רח"ל.

ירושלים נמצאה בלב הדיונים והוויכוחים בדבר הטלת הסגר. עיר הבירה מאכלסת יותר מ-10% ממדינת ישראל כולה – כ-930 אלף תושבים. בעקבות הדיונים, הגורמים הגיעו להבנה כי סגר כללי על כל העיר הוא לא מידתי ואין בו צורך, רוב הבעיה הייתה בשכונות החרדיות בעיר – ש-75% מהחולים מתגוררים בהן. 

בשכונת הר נוף בעיר שיעור החולים הוא הגדול ביותר - 8 חולים לכל אלף בני אדם. בשכונות הצפוניות כמו סנהדריה, מעלות דפנה, גבעת המבתר ורמת אשכול, יש כ-5 חולים לכל אלף בני אדם וכך גם בשכונת רמת שלמה.

הוויכוח הגדול היה סביב שכונת רמות, שגדולה יותר מצפת ואפילו מטבריה. בשכונה מתגוררים כ-60 אלף תושבים, אך רק בחלק ממנה יש ריכוז גדול של חולים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות