מחלוקת בשאלת הטלת סגר על ירושלים - עקב לחצים פוליטיים: מאז שעות הבוקר (שישי) מתקיים דיון קדחתני של שרי הפנים, הבריאות, הביטחון, ראשי פיקוד העורף וראשי ערים בכל האמור לצעדים הבאים שיש לנקוט במאבק בהתפשטות נגיף הקורונה בישראל. ההחלטה בנושא טרם התקבלה והיא נדחתה למחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הסוגיה המרכזית שנידונה היא איזו מדיניות יש להנהיג בערים שנחשבות בסיכון גבוה: בני ברק, אלעד, מודיעין עילית וביתר עילית - כשהשאלה המרכזית היא ירושלים, והסיבה לעיכוב בהחלטה בנוגע לבירה, מקורה בלחצים מצד ראש העיר.

קורונה בישראל - כביש מספר 1 היום
מחסומי משטרה בכביש מספר 1 | צילום: MENAHEM KAHANA, AFP

בישיבה עלתה ההצעה להטיל סגר כולל על הבירה - אלא שההצעה הזו נתקלת בקשיים ובהתנגדויות. ההצעה האחרונה שעומדת על הפרק: הטלת סגר כללי "נושם" על העיר, שיאפשר לצאת ממנה למקומות העבודה ולצרכים חיוניים. בנוסף, יוטל סגר יותר מחמיר על חלק מהרובעים בירושלים, עניין שנמצא בדיון משפטי כעת.

בדיקת קורונה במתחם
בדיקות קורונה במזרח ירושלים | צילום: רויטרס

החלטה סופית בעניין ירושלים טרם התקבלה והיא תיקבע מחר  - זאת לאחר שבמהלך הלילה השרים כבר הגיעו להסכמות על כך שיש להמשיך את מדיניות המגבלות על העיר. ההבנה הייתה שיאשרו את המגבלות עד הצהריים ויעבירו הנחיה לכוחות בשטח לפני שבת - אלא שלחצים פוליטיים מונעים בשלב הזה את המשך יישום המדיניות, זאת לאחר שראש עיריית ירושלים, משה ליאון, "לוחץ" לעצור את המהלך. 

אכיפת תנועה בשכונות חרדיות בירושלים
אכיפת מגבלות תנועה בשכונות חרדיות בבירה

עד שתתקבל החלטה בנושא ירושלים, השרים סיכמו בינתיים על העמקת הכניסה של פיקוד העורף למוקדי התחלואה הבעייתיים ועל שורת צעדים שיינקטו כמו סיוע לקשישים, הוצאת חולים מהערים ופתיחה אפשרית של מלון נוסף למבודדים.