זמן רב אנו מדווחים על בדיקות קורונה שרבות מהן הולכות לאיבוד, או שזמן התשובה למטופל מתעכב בצורה בלתי סבירה. הערב (שני) אנחנו חושפים בפעם הראשונה את המספר המעודכן של הבדיקות האבודות. על פי גורם בכיר במערכת הבריאות, שמסתמך על נתונים של קופות החולים, ישנם כעשרת אלפים איש שחשודים כחולי קורונה, שהבדיקות שלהם אבדו או שהן התעכבו יותר משבוע בדרך למעבדות - מה שהפך אותן ללא רלוונטיות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסיבה שבגללה אבדו הבדיקות או שהן מתעכבות בדרך, היא הביורוקרטיה המסורבלת מרגע הבדיקה ועד לקבלת התשובה. בשלב הראשון, מד"א אוספים את הדגימות מהחשודים כחולים ואז מעבירים אותן לאחת המעבדות מטעם משרד הבריאות. לאחר מכן, המעבדה מעבירה את תוצאת הבדיקה למשרד הבריאות, משם התוצאה עוברת לקופת החולים - והיא מעדכנת בסוף את המטופל.

בתוך כך, משרד הבריאות עדכן הערב על מצב התפשטות הקורונה בישראל. מספר המתים כתוצאה מנגיף הקורונה עומד על 116 ומספר החולים עומד על 11,586 בסך הכל, כשמתוכם: 183 במצב קשה ו-132 מונשמים. מספר החולים שבמצב בינוני עומד על 162, והשאר במצב קל. מדובר בגידול של 3.6% בממוצע במספר החולים במהלך 20 הימים האחרונים.

עוד עדכן משרד הבריאות, כי לראשונה מאז התפרצות הקורונה, ישנה עליה בעומסים בחדרי המיון. העלייה מגיעה לאחר תקופה שבה חדרי המיון נותרו ריקים למדי, עקב חשש של ישראלים רבים להגיע לבתי החולים ולהידבק בקורונה. במשרד הבריאות הדגישו שכאשר מדובר בבעיה רפואית שאינה סובלת דיחוי -  צריך להגיע להיבדק, וגם אין סיבה לחשוש מהידבקות מכיוון שבתי החולים ערוכים לקלוט את חולי הקורונה ולטפל בהם בנפרד משאר החולים שמגיעים למיון.