הקורונה ככל הנראה עומדת להישאר איתנו בזמן הקרוב ומלבד הסכנה הבריאותית והקשיים הכלכליים - גם לזוגות הישראלים מצפה תקופה מאתגרת במיוחד. לא משנה מה גילם של בני הזוג, כמה זמן הם ביחד ומה הסטטוס שלהם - הקורונה מערימה מכשולים גם בתחום הזוגיות, אך מצד שני יכולה גם לקרב.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אודיה ומשה שבת מיהוד נשואים כבר 41 שנים, אך מעולם לא היו כל- כך הרבה זמן ביחד. "לשרוד 41 שנים גם בימים רגילים זה לא מובן מאליו ולא פשוט, זה הפך אותנו למנוסים מספיק כדי לשרוד תקופה כזאת של קורונה" אומרת אודיה.

במקום לשקוע בצער על כך שהם לא יכולים לפגוש את שלושת בנותיהן ואת חמשת הנכדים, הם פשוט לא מפסיקים לרקוד. "אנחנו לא נותנים לרגע להיכנס לעצבות, אלא תמיד שמחים ואופטימיים", מעיד משה.

"היינו צריכים לגלות הרבה סובלנות"

סברינה הילמן וגיא טיומקין מת"א יוצאים כבר 4 שנים, אבל את המעבר למגורים משותפים הם עשו בדיוק כשהתחיל ההסגר. "אם היית אומר לי שאנחנו נעבור להיות ביחד 24 שעות ביממה - לא הייתי מאמינה לך", סיפרה. "היינו צריכים לגלות הרבה סובלנות ולהבין איך אנחנו אוכלים את זה ביחד, אתגר", הוסיף גיא.

בני וחגית ברוכי מכפר סבא מנהלים את הזוגיות שלהם, כשברקע שני ילדיהם, שלא מקלים על העניין: "הילדים נשארים ערים עד מאוחר וזה לא משאיר שום אופציה לשחק לחגית בתלתלים", צחק בני, שבימים כתיקונם עובד כסטנדאפיסט.

"לפעמים אני תוהה אם לא עדיף לי ללכת למשרד ולסגור את עצמי"

חגית עובדת בתחו ההייטק, ולרגל המצב היא נדרשת לעבוד מהבית, למרות האתגר. "הוא מדבר בקול רם מאוד, לפעמים אני תוהה אם לא עדיף לי ללכת למשרד ולסגור את עצמי שם. אבל אז כשאני הולכת למשרד הוא לא מסתדר עם הלמידה מהבית שלהם", מוסיפה.

ד"ר עמליה רוזנבלום, יועצת זוגית ומשפחתית, מסבירה כי הקושי העיקרי להחזיק את הזוגיות שלנו בזמן הקורונה נעוץ בכך ששליטה עצמית היא משאב מתכלה." אם אני מבזבזת הרבה מהשליטה העצמית שלי על דאגות של פרנסה, על הצורך לבדר או להעסיק את הילדים במשך היו ועל הניסיון לעבוד מהבית אז בעצם לא תישאר לי מספיק שליטה עצמית כדי לנהל את אותו אספקט שלילי של הדינמיקה שיש ליעם בן הזוג שלי".