הרב אליהו בקשי דורון, שכיהן כרב הספרדי הראשי של ישראל בשנים 2003-1993, הובא היום (שני) למנוחות בבית העלמין הר המנוחות בגבעת שאול. הרב בקשי דורון הלך אמש לעולמו לאחר שנדבק בנגיף הקורונה. הוא אושפז בשבוע שעבר במחלקת הקורונה בבית החולים "שערי צדק" לאחר שנדבק בנגיף וסבל ככל הנראה ממספר מחלות רקע. בשל איסור התקהלות, היתה נוכחות מצומצמת מאוד ורק ילדיו ורבנים בכירים הורשו להשתתף בטקס. ‎

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הרב הראשי האשכנזי לשעבר ישראל מאיר לאו, שכיהן במקביל לרב בקשי דורון, ספד לו: "נלקח מאיתנו הגאון הגדול. צר לי עלייך אחי. נעמת לי מאוד. עברנו את רצח רבין יחד ואת האלימות המילולית שבאה בעקבותיו, עמדנו יחד כחומה בצורה. עברנו 10 שרי דתות ויצאנו ביחד. לא היה אחד כמוך שפיו וליבו שווים".

ראש הממשלה נתניהו ספד לרב: "אני דואב עמוקות - עם עַם ישראל כולו - על פטירתו של הראשון לציון, הרב הראשי לשעבר אליהו בקשי-דורון זצ"ל. תנחומיי העמוקים מסורים למשפחתו הנכבדה ולתלמידיו הרבים. הרב היה חוליה חשובה בשרשרת מסירת התורה של חכמי ספרד. פגשתי בו פעמים רבות ותמיד התרשמתי מאישיותו החמה. בעבורו תורת ישראל נחשבה כתורת חיים. תמצית דרכו הייתה תבונה, סובלנות ואהבת העם והמדינה".

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף בדברי הספד: "עולם הרבנות התורה וההלכה איבד את אחד מעמודי התווך שלו. זכינו להכירו עוד כאשר כיהן כראש הקיבוץ בישיבת פורת יוסף והרביץ תורה בתלמידים שהשתוקקו לקבל תורה מפיהו, שיעוריו בישיבה היו מלאים בפלפול חד. תנחומיי למשפחתו יחד עם כל בית ישראל אשר אבלים את לכתו".