ההקלות המשמעותיות על הציבור אחרי תקופה ארוכה של סגר הוציאו אזרחים רבים לרחובות, אבל היו לא מעטים שבחרו ללכת לים - בניגוד להנחיות: עשרות דוחות קורונה נרשמו הבוקר (שישי) בערים שונות לאחר שתושבים רבים הגיעו לקו החוף ואף נכנסו לרחוץ בים בניגוד לחוק. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

מזג האוויר החמים הביא בשעות האחרונות לתנועה ערה של מבלים בחופים. על פי תקנות משרד הבריאות, השהייה סמוך לים מוכרת רק לשם ביצוע פעילות ספורטיבית - כלומר הליכה או ריצה, אבל התקנות אינן מאפשרות רחצה או שהייה בתחום קו החוף. 

בראשון לציון ביקשו מהציבור להישמע להנחיות ולא לרדת לקו החוף, לשבת ולהתקהל בחופים והבהירו כי הרחצה אסורה. בחברה העירונית לביטחון הדגישו כי עונת הרחצה לא נפתחה ותחנות ההצלה לא פעילות - כך שהסכנה גדולה מאוד. פקחי ושוטרי השיטור העירוני שהגיעו למקום חילקו דוחות ובעירייה הבהירו שפעילות האכיפה תימשך במהלך כל השבת. 

משטרה מחלקת דוחות בחופים
ניידות משטרה סמוך לחופי הים. דוחות קורונה למבלים בניגוד להנחיות

וראשון לציון לא לבדה. עשרות מבלים בערי חוף נוספות בחרו להגיע לים - למרות האיסורים וקריאות למתרחצים ומשתזפים לעזוב את החוף. "חשבנו שאפשר כבר לבוא ולהיות על החוף, ראינו הרבה אנשים", מספרים עמית ואנה מתל אביב. "לא נראה לנו שיבואו פקחים. ראינו מלא אנשים בים כל השבוע".

"החלטנו להגיע כי רצינו לנשום אוויר אחרי חודשיים בבית", מספרים מאור ושירן, זוג מגבעתיים שסייר ברגל לאורך החוף. "עושים את זה קצר והולכים. אנחנו לא פה לבד לגמרי, אם יגידו לנו ללכת – נכבד את זה ונעזוב. זו פעם ראשונה שממש יצאנו". 

"שחיתי ועכשיו אעשה הליכה", מספר אלון מתל אביב, "אני חושב שאנחנו צריכים להיות במקומות הפתוחים ולא ברחובות ובמקומות צפופים. אני רואה שכולם במרחק של שני מטרים אם לא יותר ושומרים על ההנחיות. הספורט הימי מאפשר מרווח גדול ואני חושב שזה אחלה".

תופעה דומה התרחשה היום גם בחופי הכנרת: עשרות משפחות פונו מהם על ידי צוות יחידת פיקוח ואכיפה ברשות הכינרת ומשטרת ישראל, זאת עקב כך שהרוחצים הרבים שהגיעו פעלו בניגוד להנחיות משרדי הפנים והבריאות ובניגוד לשילוט המורה כי החופים סגורים על פי הנחיות לשעת חירום.