"איני רואה קושי בכך שתציג בפני מבקר המדינה כל נושא": כך כתב הערב (רביעי) היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט במכתב ששיגר למ"מ מקום פרקליט המדינה לשעבר דן אלדד. במכתב התייחס מנדלבליט לפנייתו של אלדד למבקר המדינה וכתב שאינו יודע במה טענותיו יעסקו. אלדד פונה למבקר בנוגע לדרך שבה נסגרה פרשת הרפז, ועל דרישתו לקיים בדיקה בנושא.    

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"הגם שמטבע הדברים לא ידוע מהן הטענות שבגינן ביקשת לקיים פגישה עם מבקר המדינה, ולמרות סיום תפקידך כממלא מקום פרקליט המדינה", כתב היועמ"ש, "איני רואה כל קושי בכך שתציג בפניו כל נושא שאתה סבור כי ראוי שמבקר המדינה ישקול לקיים בו בדיקה בהתאם לסמכויותיו". 

אלדד שסיים את תפקידו כמ"מ פרקליט המדינה בימים האחרונים, פנה לפני כעשרה ימים למבקר המדינה מתניהו אנגלמן בנוגע ל"בדיקה" שהוא עורך בעניין היועץ המשפטי לממשלה, זאת כאמור בנושא פרשת הרפז. המתיחות בין השניים הגיע לשיא עוד לפני כן, כשמנדלבליט שיגר מכתב חריף ובו כתב כי אלדד אינו מתאים לתפקיד - שמאז כבר עזב אותו.

המכתב הוביל לעימות חריף בצמרת מערכת המשפט. אלדד הגיב בחריפות לטענות של היועמ"ש נגדו, טען שהיועץ חותר נגדו לאחר שנודע לו שהוא בוחן מידע בעניינו והוסיף: "מהיום הראשון למילוי המקום עשה אביחי מנדלבליט כל דבר אפשרי על מנת לחבל בעבודתי, ולהפריע לתפקודי התקין. כעת הוא מלין על תוצאות התנהלותו שלו". השר אוחנה יצא להגנתו של אלדד: "מערכת המשפט מתעקשת לחרב את מעט האמון הציבורי שעוד נותר בה".