8 רופאים בביתי החולים הדסה עין כרם והדסה הר הצופים בירושלים התבשרו בשבוע שעבר כי הם חלו בנגיף הקורונה. היום (ראשון) התגלה כי חלה טעות בבדיקה, שהתרחשה בגלל שהמבחנה הזדהמה. בעקבות המקרה התברר כי רק רופא אחד אכן חלה בנגיף – והשאר בריאים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הפרסום מגיע לאחר שבשבוע שעבר נודע שבתי החולים ערכו את הבדיקות ל-כ-130 רופאים, בניגוד להנחיות משרד הבריאות וטענו כי בזכות הבדיקות התגלו הרופאים החולים.

היוזמה של בתי החולים עוררה מחלוקת סביב ביצוע הבדיקות. במשרד הבריאות טענו כי הבדיקות לא יעילות משום שהם עשויות להעניק אשליית ביטחון שתגרור שאננות מהצוות הרפואי.

מבית החולים הדסה נמסר: להאשמה החמורה הזו אין רגליים וידיים. הדסה ביצעה עד כה 2,444 בדיקות לעובדי הדסה. מבין העובדים נמצאו 22 אנשי צוות חיוביים לווירוס. חלקם הגדול נבדק פעמיים - עם תוצאה זהה. מעבר ל-22 אלו התגלו במהלך התקופה עוד 8 אנשי צוות סימפוטמיים שאומתו. לכל ה-30 בוצעה חקירה אפידמיולוגית כאשר זו הצביעה על מקור הדבקה ברור וקרוב (כמו בעל שנדבק מאישתו וכו). ברוב המקרים מקור ההדבקה מחוץ לבי״ח ובמיעוט המקרים- מקור ההדבקה נמצא בתוך בית החולים.

הרשימה השמית המלאה הועברה להנהלת משרד הבריאות, כאשר פרופ׳ סדצקי קיבלה את הפרטים המלאים והשאר במשרד הבריאות לא קיבלו את הפרטים המזהים של אנשי הצוות. להדסה חיוני לשמור על צוות רפואי בריא ונקי מקורונה והבדיקות של הצוות תמשכנה. כשיש מקרים במעבדה שהם קונטמינציה, וזה קורה בכל מעבדה, אנחנו מתקנים בבדיקה חוזרת ומודיעים לנבדקים. ברשימת החיוביים אין מקרים כאלה".