מאז שנכנס מתניהו אנגלמן לתפקידו כמבקר המדינה לפני כשנה נרשמו עימותים בצמרת המשרד, בינו לבין הצוות המקצועי. אך עימות חריג ביותר התרחש ביום שישי האחרון, בין אנגלמן לבין סמנכ"ל משאבי האנוש במשרד, חזי שעיה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הסמנכ"ל התריע בפני המבקר כי המכרז שנעשה למשרת דובר המשרד, שעליו התמודדו 35 איש, נערך באופן לא תקין ולא על פי הנהלים. כל זאת, נציין, במשרד המבקר שאמון יותר מכולם על תקינות פעילות הממשלה. לדברי מקורות במשרד השיחה התלהטה ואנגלמן הציב לשעיה אולטימטום: תתפטר או שתפוטר.

ביום שישי האחרון הובאו באולפן שישי עדויות של עובדים, שתיארו אווירת פחד במשרד המבקר וחשש להביע את דעתם. מקורבי אנגלמן הגיבו על הדברים וטענו כי לא הוצג איום בפיטורים - אלא התקיימה שיחה מקצועית, שלא ניתן להתייחס לפרטיה מטעמי צנעת הפרט.

תגובת משרד מבקר המדינה: "משרד המבקר אינו מתייחס לשינויים פנימיים בתפקידים של עובדי המשרד. באשר לטענות  על קיום מכרז לא תקין - המידע שגוי. לא התקבלה שום התרעה על בעיות תקינות של מכרז כזה או אחר מפי אף גורם במשרד לרבות מר חזי שעיה. כלל המכרזים במשרד המבקר מתנהלים כדין ובהתאם להנחיות יועמ"ש המשרד".

עו"ד אילה הוניגמן מסרה מטעם חזי שעיה: "מר שעיה הינו מנהל בכיר בשירות הציבורי מזה שנים רבות. הוא מקצוען ושומר סף מן המעלה הראשונה. אין בכוונת מר שעיה לנהל ענייניו בתקשורת והוא יתנהל, כמקובל, באפיקים המקצועיים המתאימים".