הלוויתו של הרב ישעיהו הבר התקיימה הלילה (בין חמישי לשישי) בירושלים, לאחר שנפטר מנגיף הקורונה. מסע הלוויה יצא משמגר עד לבית המנוחות, והועבר בשידור חי ביוטיוב. בטקס לא התקיימו הספדים בגלל ראש חודש, ובנו של הרב נשא דברי פרידה דרך הטלפון - שכן משפחתו עדיין נמצאת בבידוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כמה אבא עזר לכל אחד בלי סוף, בשלום בית, בכסף, בעצה טובה, בהקשבה", ספד לו בנו. "בלב הענק שלו רק הוא יכל להכיל את כולם. כל אחד יכול להגיד שהוא החבר הכי טוב שלו. כשהוא עמד להקים את עמותת 'מתנת חיים' אנשים אמרו לו 'אין סיכוי'. אבל אבא, עם הלב הענק שלו, כוח הרצון, הוא הקים יש מאין".

"אבא עבר הרבה ייסורים בחיים שלו, הרבה שנים עד שזכה לילדים. התקופה של הדיאליזה, השתלת כליה, וגם בתקופה האחרונה כשהעלילו עלילות על העמותה - מעולם לא ירד החיוך מהפנים שלו. תמיד הוא היה חזק, תמיד חיזק את כולם. גם אנשים שעשו לו עוול, הוא מחל להם".

"הוא היה אומר: 'יהודים שצריכים אותי - אני לא מסוגל להגיד לא'", המשיך בנו. "כולם הרגישו שהוא רק בשבילם. הוא העריך כל אחד ולא הבדיל בין אדם לאדם. אמא ביקשה להגיד תודה לכל האנשים שהתפללו לשלומו, שהיו לצידו בתקופה הזאת ולבית החולים הדסה לצוות הנפלא שעשו הכל הכל בשבילו".

בשנת 2009 ייסד הרב את עמותת "מתנת חיים" שמטרתה לסייע במציאת תורמי כליות אלטרואיסטים לטובת חולי כליות בישראל. הבר אושפז בשבועות האחרונים בבית החולים הדסה בירושלים, מצבו הדרדר במהירות בשעות הלילה, זאת למרות שהבוקר דווח על שיפור במצבו.