אחרי שאמש נרשמו הפרות סדר ועימותים בשכונת מאה שערים ובבני ברק, שם התגודדו המונים סביב מדורות ל"ג בעומר בניגוד מוחלט להנחיות משרד הבריאות, היום (שלישי) פרצו עימותים במירון, בין המשטרה לבין עשרות צעירים חרדים, שפרצו למתחם קבר רבי שמעון בר יוחאי. 200 מתפרעים נעצרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, היום התקיים אירוע לציון החלאקה לילדים בני השלוש בשכונת מאה שערים בירושלים, שם לפי ההערכות התקהלו באופן מקומם כ-2,000 בני אדם בצפיפות רבה. מדובר באותו המקום שבו התקיים האירוע ההמוני אמש. על פי כמה גורמים שנכחו במקום, לא נכח אף לא שוטר אחד באזור והמשתתפים התפזרו עם סיום האירוע מיוזמתם. 

בתוך כך בתיעוד מהאירוע במירון נראים קבוצת הצעירים כשהם מנסים לפרוץ את הדלת למתחם. אחרי שהצליחו, ההמון החל להסתער פנימה. בתיעוד נוסף מהאירועים נראים הצעירים מתעמתים עם השוטרים במקום.

השר אריה דרעי בירך מוקדם יותר על הודעת המשטרה לפתוח בבדיקה ולבחון כיצד נכנסו לחגיגות ל"ג בעומר במירון, אנשים, ביניהם זמרים, שלא הורשו להיכנס. השר דרעי הביע צער על כך שהוכנסו למירון אנשים שאינם קשורים לאירוע, בעוד מהציבור הרחב נמנעה הכניסה.

חרדים בהר מירון
התקהלות חרדים בהר מירון, היום

בנוסף, צוין מטעמו של השר כי הוא פרסם אתמול כי לא יגיע לחגיגות במירון בשל הנחיות משרד הבריאות ואף מהח"כים של ש"ס שלא להגיע למירון ולהישמע להוראות של משרד הבריאות.

בעקבות האירועים אמש, ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח במהלך הלילה עם השר לבטחון פנים גלעד ארדן, ראש המל"ל מאיר בן שבת וגורמים נוספים. מטעמו של נתניהו נמסר כי הוא "מגנה בתוקף את הפרת הכללים" ואף הובהר כי "יש להגביר את האכיפה לאלתר ולפזר את ההתקהלויות".