חיילים בפיקוד העורף שהחלו בחלוקת חבילות מזון לתושבי בני ברק לקראת חג הפסח נתקלו בתופעה חמורה: דירות ריקות. עשרות מקרים בהם הדיירים, שהיו אמורים להיות בבית, נסעו או הוסעו לקרובי משפחה לחג. הנתונים מגלים: עלייה של 50% בנסיעות היום.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חיילי פיקוד העורף החלו מאז שעות הבוקר לחלק אלף טונות של חבילות מזון לתושבי העיר. ההיערכות בוצעה במהלך הלילה ובמשך שעות. החיילים קיבלו מיפוי מדויק של דירות ולאן הם צריכים להגיע. עם זאת, בעשרות מקרים שונים בעיר בני ברק נתקלו החיילים בדלת סגורה: הדיירים הפרו באופן בוטה את ההנחיות, יצאו מהבית ונסעו לקרובי משפחה לתקופת החג.

גורם שעובד בבני ברק אמר ל-N12: "ההסברה בציבור החרדי לא עובדת מספיק טוב. מספקים ארגזי אוכל לקשישים לפי רשימת החמ"ל העירוני. גילינו שחלקם בכלל לא נמצא בבית ועבר לילדים לפני תחילת העוצר. זה חוסר אחריות".

פיקוד העורף חלוקת מזון קורונה בני ברק (צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90 )
חלוקת מזון בבני ברק, היום | צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90

שר הביטחון בנט התייחס הבוקר לנושא בטוויטר: "לצערי, שמעתי על לא מעט חבר׳ה שמתכוונים להגיע להורים לסדר פסח. רווקים או משפחות צעירות עם ילדים קטנים. אם תעשו זאת אתם עלולים להרוג את הוריכם. ממש כך.עצרו! שום טריק ושום תרגיל לא יעזרו. לא אם תשבו 5 מטר מרחק, לא מסיכות ולא כלום".

לפי נתונים שמפרסם הבוקר משרד הבריאות, בבני ברק התגלו עד עתה 1,386 חולים בקורונה, מתוך אוכלוסייה של כמאתיים אלף תושבים. בני ברק מוצגת במקום השני במספר החולים, למרות שמספר התושבים בה קטן משמעותית מירושלים ותל אביב. לכן, מדובר במוקד התפרצות מתמשך, כשביממה האחרונה נוספו בעיר 63 חולים. רק 200 חולי קורונה מהעיר פונו עד עתה למלוניות הבראה.

הסגר משטרה בני ברק נגיף קורונה (צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90 )
סגר משטרתי בבני ברק, ארכיון | צילום: תומר נויברג פלאש 90, פלאש/90

במקביל, חל דווקא שיפור בכמות הדיווחים מהתושבים לגוף שמנהל את ההסגר, פיקוד העורף. כ-4,000 פניות ביום מגיעות מצד תושבי בני ברק למוקד, מדובר בעלייה של מאות אחוזים.

גם בעיר אלעד חל זינוק של עשרות חולים ביממה האחרונה. לפי משרד הבריאות, בעיר אלעד יש 172 חולים, מתוך כ-50 אלף תושבים בלבד ביישוב. מדובר באחוז גבוה מאוד ביחס לגודל האוכלוסייה בעיר, והיא מוצבת במקום החמישי בארץ מבחינת כמות הנדבקים.