יו"ר מועצת העיר בת ים קטי פיאסצקי, המחזיקה בתיק מעמד האישה, הגיעה אתמול (חמישי) לישיבת המועצה כשהיא לובשת מכנסונים קצרים, לאות תמיכה במחאת התלמידות ברחבי הארץ. "הבאתי את המחאה המוצדקת גם לישיבת מועצת העיר", אמרה פיאסצקי ל-N12, "לא ייתכן שיהיה חוסר שוויון בין תלמידים לתלמידות בבתי הספר בעיר. אסור להוריד את הנושא מסדר היום הציבורי". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

פיאסצקי הוסיפה: "כולי תקווה שבקרוב בתי הספר ברחבי הארץ יתאימו את עצמם לשנת 2020". פיאסצקי גם הצטרפה למחאת התלמידות מהעיר, מחוץ לתיכונים רמת יוסף ואורט מלטון. "תלמידות בת ים האמיצות העבירו שיעור חשוב באזרחות להורים ולמורים. המחאה של התלמידות היא מחאה צודקת ונכונה. תלמידות ברחבי הארץ מושפלות ומוחפצות והגיע הזמן לשים לזה סוף. אני גאה בבנות ותומכת בצעד האמיץ שלהן", אמרה. 

יו
יו"ר מועצת העיר בת ים קטי פיאסצקי

ועד ההורים העירוני גינה אמש את פיאסצקי בטענה שהיא זו שעמדה מאחורי המחאה של הנערות, במקום שתהיה גורם חינוכי שאמור להכין את הבנות לדיאלוג והידברות עם צוות המורים וההנהלה, לדבריהם. "הגברת קטי חצתה את הגבול. הנושא היה נפתר במהרה ללא צורך בפרובוקציות והצגת העיר בכלי התקשורת כעיר שמפלה נשים ובנות", טענו בוועד ההורים.  

פיאסצקי אמרה בתגובה ל-N12: "פנו אליי נערות אמיצות וסיפרו שהן עוברות השפלה בבית הספר. הן, יחד עם תלמידות נוספות, בחרו לנקוט בצעדי מחאה לגיטימיים כפי שננקטו בערים נוספות. אני תומכת ברצון שלהן לשינוי וכמובן שבזכותן למחות ולהביע את דעתן. הצטרפתי אל הבנות אתמול בבוקר ונתקלנו בוועד ההורים שהתנהג בצורה מזעזעת כלפי הנערות". 

מחאת המכנסונים בבת ים

"לא יעלה על הדעת", הוסיפה פיאסצקי, "שאין שוויון מגדרי בכל הקשור לקוד הלבוש, ולא יכול להיות שכל מה שעולה מעל הברך הופך ללא צנוע וגורר סנקציות רק כלפי נערות. כדי להביע את תמיכתי הגעתי אמש לישיבת מועצת העיר במכנסיים קצרים. הנושא הזה חייב להישאר בסדר היום הציבורי עד שנערות צעירות לא ירגישו מושפלות במערכת החינוך. הפתרון לכך יגיע בהידברות אמיתית בגובה העיניים עם בני ובנות הנוער".