שלשום, בשעות הערב, הגיעו ראשוני הצופים לאולמות הקולנוע שבסינמטק בתל אביב לאחר חודשים בהם הכיסאות נותרו ריקים מאדם. הצופים אמנם התגעגעו לישיבה בבתי הקולנוע, אך גם הם היו צריכים להתרגל למציאות החדשה - זאת אחרי שבתי הקולנוע נפתחו מחדש עם הגבלות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"התגעגענו ללכת למכונה פה, להוציא את הכרטיסים, ולהיכנס לסרט. שלושה חודשים לא היינו בסרט - והתגעגענו", סיפרו בני ויפעת, זוג נשוי שהגיע לאולם הקולנוע לרגל הפתיחה המחודשת. "איך שנפתח התנפלנו, גם אין לי חשש, אני הולך לעבודה כל יום ופוגש אנשים. אנחנו נזהרים כמובן ומתנהגים לפי הכללים, מסכות ומה שצריך - פשוט רוצים לחיות".

"אני מאוד מקווה שיהיה היום סרט", אמרה סיגל רונן, לאחר חודשים ארוכים בהם לא בילתה באולמות הקולנוע.  "אני בחרדת נטישה ואין לי מסכים בכלל, אתם תופסים מישהי שנמצאת בצום צפייה שהפרתי אותו עם סרט אחד פוליטי".

משה אדרי המפיץ המרכזי של סרטי הקולנוע בישראל
פותחים מחדש - עם הגבלות | צילום: N12

לעומת זאת, הרשתות הגדולות כמו יס פלאנט וסינמה סיטי החליטו להמתין עם פתיחת השערים לפחות עד שיגיעו לארץ הסרטים החדשים. מה גם שאותן רשתות מחכות לשמוע את העדכונים בהגבלות שאמורים להגיע ממשרד הבריאות.

ובזמן שהצופים כבר מתחילים לחמם את הכיסאות, תעשיית הקולנוע כולה מתעוררת. ברחבי העולם כבר מצפים לסרטה החדש של גל גדות - שנדחה במהלך החודשים האחרונים פעם אחר פעם. לפי התחזית, הסרט צפוי להיות הלהיט הראשון של התקופה שאחרי הקורונה.

גל גדות,
גל גדות בתפקיד "וונדר וומן" | צילום: Warner Bros. Pictures

גם בישראל מנסים לחזור לשגרה, כשהחודש צילמו בארץ את הסרט החדש של קובי מחט - "פול ספיד". גם עולם הקולנוע הישראלי מצפה תקופה ארוכה לחזרה לשגרה, ועכשיו מחכים לקהל הישראלי שיחזור בקרוב לאולמות בהמוניו.

"אני חושב שהעובדה הזאת שבאמת כולם כל כך רצו לחזור פשוט ולעבוד, לא רק לצלם אלא גם להצטלם ולאפר ולעשות את כל העבודות שקשורות בעשיית סרט כל כך גדול, גרמה לאנשים פשוט לחזור קצת אחרים לסט", הסביר קובי מחט, במאי הסרט "פול ספיד". "אני חושב שהם חזרו עם חדווה יותר גדולה לעשייה, עם הבנה שגם כשקשה - זה הרבה יותר טוב ויותר כיף מאשר לשבת בבית".