שלשום פרסמנו לראשונה כי בהחלטת משרד הבריאות, יבוצעו 1,500 בדיקות קורונה אקראיות לתושבי בני ברק. המיזם נתקל בקשיים, ואמש (שבת) התברר כי נדחה - וייתכן שאף יבוטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

גורמים בפרויקט טענו שיש התנגדות של כמה רבנים וגורמים בעיר לקיום המדגם. נוסף על כך, התקבלו דיווחים על חיכוכים בין הגופים שאמורים לערוך אותו בפועל - מד"א ואיחוד הצלה. גם משרד הבריאות הערים קשיים.

במהלך השבוע המבצע קיבל חסות של עיריית בני ברק ואת ברכת הרבנים: את הפרויקט היו אמורים להוביל מתנדבי איחוד הצלה באיסוף הבדיקות – בשיתוף מכון ויצמן והיזם משה פרידמן, מייסד עמותת קמאטק שמחברת בין אוכלוסיית החרדים לתחום ההיי טק.

מנכ"ל חברת "מובילאיי" וסגן נשיא חברת "אינטל", פרופסור אמנון שעשוע, שוחח בערב חג הפסח עם ביתו של הרב קנייבסקי - כדי שייתן את ברכתו ליוזמה ויעודד את התושבים לשתף פעולה. בימים אלו, משמש שעשוע כיועץ לראש הממשלה נתניהו לפתרון משבר הקורונה. 

תגובת ממשרד התקשורת: "המשרד פנה אל ועד הרבנים לענייני תקשורת על מנת לוודא כי לא מתבצעות חסימות מצידם לקווי המידע של קמפיין משרד הבריאות, המשרד רואה בחומרה מניעת מידע חיוני מהציבור המגיע ממשרדי הממשלה".
 
תגובת דוברות איחוד הצלה: "משרד הבריאות הודיע הערב על ביטול המיזם לבדיקה מדגמית של תושבי בני ברק, זאת לאחר היערכות מקיפה של כלל גורמי המקצוע בבני ברק, ולאחר הסכמתם של מאות מתושבי העיר אליהם פנינו יחד עם עיריית בני ברק וכל הגורמים הרלוונטיים, להשתתף בבדיקות שתוכננו למחר. איחוד הצלה בגיבוי ובברכת מרנן גדולי ישראל שליט"א, יחד עם ראשי עיריית בני ברק, חברת קמא טק וכלל הגורמים המקצועיים בעיר שיזמו את המהלך הייחודי ורב החשיבות, היו ערוכים להשלים את המלאכה, ויפעלו לעשות זאת בהמשך ככל שמשרד הבריאות יאפשר זאת".