בכיר במערכת הבריאות יוצא הערב (שישי) במתקפה חריפה על צה"ל. לדבריו: "השר בנט מנצל באופן ציני את האירוע". המתקפה החריפה הזו מגיעה אחרי קריאות שנשמעו מצד בכירים בצה"ל ואף מהרמטכ"ל להעביר את ניהול משבר הקורונה לידי הצבא. גם בקרב כמה שרים בממשלה התחושה היא שלא צריך לתת לחיילים לנהל את המצב אלא רק לתת למערכת הביטחון לנהל את הרכש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ביקשנו מהם לקחת אחריות על המוסדות הגריאטריים והם סירבו", המשיך אותו גורם. "כל חיילי המילואים מכירים את הצבא. זה הצבא שאתם רוצים לתת לו לנהל את האירוע הגלובלי הגדול ביותר שהיה בישראל ובעולם? באיזו מדינה נתנו לצבא לנהל את זה?".

אותו בכיר במערכת הבריאות ביקר גם את שר הביטחון: "בנט מנצל באופן ציני את האירוע. אין לו שום אחריות. הדבר היחיד שהוא היה צריך לעשות זה לדאוג שחיילי צה"ל לא יידבקו ולדאוג לפלסטינים. הוא לא עשה שום דבר מזה. הוא בעמדת הפרשן". עוד טען: "מגפה זה עניין רציני מדי ללובשי מדים".

לא מעט שרים גם הביעו התנגדות להעברת ניהול המשבר לצה"ל והתחושה היא שלא צריך לתת לחיילים לנהל את המצב, אלא להותיר בידי מערכת הביטחון רק את הרכש  של המטושים ויתר הציוד הרפואי.

מצה"ל נמסר: "צה"ל עובד בשיתוף פעולה מצוין עם המל"ל, משרד הבריאות ויתר משרדי הממשלה. צה״ל ימשיך לפעול על פי המדיניות שלהם. צה"ל יהיה נכון להרחיב את משימותיו, ככל שיידרש".

בלשכת רה"מ התייחסו לקריאות להעביר את ניהול המשבר לידי הצבא: "בעקבות פניית הרמטכ"ל, ראש הממשלה הטיל על הרמטכ"ל וראש המועצה לביטחון לאומי לקבוע את הסדרת תפקידי צה"ל ותיאום עם המל"ל. נקבע לפני מספר ימים כי צה"ל יסייע לוגיסטית ובמערכות מידע, דבר שמתבצע הלכה למעשה".