מינויו של אמיר אוחנה לשר לביטחון הפנים מעלה לא מעט חששות אצל בכירים במשטרה - כך פורסם הערב (רביעי) במהדורה המרכזית. אלו רואים מה קרה בפרקליטות כשאוחנה היה שר המשפטים, וחוששים שזו תהיה דרכו במשרדו החדש. קצינים בכירים מדברים בעיקר על שלושה נושאים שבהם, לדבריהם, יבואו לידי ביטוי החששות ממינויו של אוחנה: מינוי מפכ"ל מבחוץ, קיצוץ ביחידת להב 433 ואווירה "שונה" במקרה של חקירה נוספת נגד נתניהו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הנושא הראשון - בחירת מפכ"ל קבוע. אם אמיר אוחנה יתמיד בדרכו ללכת נגד הזרם החשש שעולה הוא שהשר הטרי יחפש להצניח מועמד מבחוץ. זה יקים עליו את הקצונה הבכירה בהווה ובעבר, וזה די ברור בכל מקרה שהוא יתייעץ עם ראש הממשלה נתניהו על המועמד שלו למפכ"לות - הגם שעל נתניהו נאסר להיות מעורב במינוי.

הנושא השני - קיצוצים. אין ספק שגם המשטרה תידרש בקרוב לצמצם, לקצץ ולהתכווץ, והחשש הוא שהשר אוחנה ינצל את ההזדמנות לקצץ דווקא ביחידת החקירות להב 433 שעוסקת בין השאר בחקירת אישי ציבור - ובך להחליש אותה.

להב 433, ארכיון
יקצץ ויחליש? משרדי להב 433 | צילום: יוסי זליגר, פלאש 90, חדשות

הנשיא השלישי שאותו מעלים הבכירים - היה והיועץ המשפטי לממשלה יורה לפתוח בחקירה חדשה נגד בנימין נתניהו - למשל בתיק המניות שלו - וזה לא מופרך, איך תתנהל חקירה כזאת כשהפעם השר הממונה על החוקרים הוא ידיד המשפחה.

לסיכום, כאשר המשטרה זקוקה בעיקר ליציבות, היא מקבלת כשר ממונה את אמיר אוחנה שמשנתו עד עכשיו הפוכה: לשנות סדרי עולם. מזה חוששים הקצינים הבכירים.