מאז שפרצה מגפת הקורונה בישראל, לפני קרוב ל-60 ימים, החלימו כ-3,500 מהנדבקים. רבים מהם עברו תהליך של החלמה בבית החולים ועוד שהייה במלונות הבידוד שהקצתה המדינה. עם שחרור המחלימים לביתם, הם האמינו שיחזרו לשגרת הקורונה הרגילה, אולם כעת אנו מקבלים עדויות על כך שמתייחסים אליהם כ"מצורעים". כפי שסיפר הבוקר (ראשון) ל-N12 אחד החולים לשעבר - המחלה ממשיכה לרדוף את הנדבקים גם אחרי שהבריאו כשהשכנים, המכרים ואפילו בני המשפחה חוששים לבוא עימם במגע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"לאחר חודש ימים של מלחמה קשה בקורונה, קיבלנו הרבה טלפונים וחיזוקים, אבל כשיצאנו החוצה וראינו את האנשים הם פשוט התרחקו מאיתנו", סיפר החולה שהחלים. "אם זה כשהלכתי במדרכה והאדם שמולי פשוט עבר לצד השני, או בכך שאנשים זזים ממני בסופר".

קורונה בישראל - צוותי מגן דוד אדום מחוץ למלון דן ב (צילום: תומר נויברג, פלאש 90)
צוותי מד"א מחוץ למלון דן פנורמה שהוקצה לחולי קורונה | צילום: תומר נויברג, פלאש 90

הוא נזכר בעוד ועוד מקרים שבהם אנשים פשוט לא היו מוכנים שיתקרב אליהם: "היה גם מקרה של אדם שעבר לידי בכניסה לבניין עם האופנוע ואמר לי שלום, כשבאתי להתקרב לכיוונו להגיד לו שלום הוא סימן לי עם היד 'לא לא תעצור פה, הכל בסדר'. אז להרגיש כמו איזה נגע זה לא דבר נעים, כי בסופו של דבר אנחנו החסינים אחרי שנלחמנו בנגיף הקשה. לבוא ולהגיד שלום לבן אדם, והוא לא מחזיר שלום או לא בלב שלם - זה לא אמיתי".

המחלים המשיך ואמר כי הוא לא לבד: "אני שומע מהרבה אנשים שהיו איתי בתל השומר ובמלון 'דן פנורמה' שבבניין שלהם לא מסתכלים לכיוונם, השכנים ובעלי הדירות מאיימים עליהם. אלה מצבים פשוט נוראיים, זו מלחמה, פשוט מלחמה נגד כל אלו שהיו חולי קורונה. אולי אחרי הכתבה הזאת אנשים יקראו, ואז נפסיק להרגיש כמו מצורעים שהולכים ברחוב".