מסקר מיוחד שבוצע עבור חדשות 12 על ידי חברת מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע עולה שבימים האחרונים חלה ירידה ברמת שביעות הרצון של הציבור מתפקוד הממשלה והעומד בראש, בנימין נתניהו אל מול משבר הקורונה. מהנתונים עולה שרוב הציבור - 52% - לא רוצים עוד הגבלות ובעד להשאיר את המצב כפי שהוא.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בתשובה לשאלה האם בעקבות העלייה במספר החולים נכון לחזור ולהטיל שוב הגבלות כלליות על הציבור - או שיש להמשיך במדיניות הנוכחית של טיפול נקודתי במוקדי התפרצות בלבד, רק 40% חושבים שיש להחמיר בהנחיות.

סקר (צילום: N12)
סקר | צילום: N12

בתשובה לשאלה איך מעריכים הנשאלים את תפקודו של ראש הממשלה נתניהו במשבר הקורונה, בהיבט הבריאותי ענו 58% שהם חושבים שנתניהו מתפקד טוב. 36% הגדירו את תפקודו כרע. בסקר הקודם, שהתקיים בתחילת חודש מאי נתניהו זכה לנתון גבוה מאוד של 74% תמיכה ורק 23% הגדירו את תפקודו כרע.

בנוגע לתפקודו של נתניהו במשבר הקורונה בהיבט הכלכלי רק 35% הגדירו את תפקודו של נתניהו כטוב ו-58% הגדירו את התפקוד כרע. בסקר הקודם מחודש מאי, 53% מהנשאלים חשבו שנתניהו פועל באופן טוב ורק 43% הגדירו את התפקוד כרע.

סקר (צילום: N12)
סקר | צילום: N12

בימים האחרונים, לצד הקורונה, עסקו הרבה גם בבקשה של נתניהו לפטור ממיסים. אז מה הציבור חושב על הנושא? 56% מתנגדים לבֿקשתו של ראש הממשלה נתניהו להטבות המס - רק 24% תומכים בבקשה. הירידה נרשמת באופן חד גם כשמבודדים רק את תומכי הימין שם רק 34% תומכים בבקשה לעומת 45% המתנגדים לה.

סקר תפקוד נתניהו בזמן קורונה
סקר תפקוד נתניהו בזמן קורונה

הסקר נערך בטלפון ובאינטרנט על ידי חברת מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע עבור חברת החדשות ב-28.6.2020. הסקר בוצע בקרב 503 נשאלים, מתוך 3,462 שהתבקשו, במדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגילאי 18 ומעלה. טעות הדגימה המירבית – 4.4%.