בארה"ב פורסם הלילה כי נקבת טיגריס מגן החיות ברונקס בניו יורק היא בעל החיים הראשון במדינה שנדבק בקורונה. בספארי ברמת גן לא נשארו אדישים לפרסום ובפוסט שהעלו הבוקר (שני) התייחסו לאפשרות של מקרי הדבקה גם אצלם: "אנחנו נוקטים משנה זהירות עם בעלי החיים מתחילת המגיפה, עובדים עם מסכות וכפפות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

חוץ מהטיגריסית, 5 חתולים גדולים נוספים בגן החיות בברונקס - שני טיגריסים סיביריים ושלושה אריות - סובלים מתסמינים כמו שיעולים יבשים וחוסר תיאבון המעלים חשד להידבקות בקורונה. בספארי מבהירים כי "כולם נדבקו ממטפל או מטפלת בגן החיות, שבעת שעבד עם החיות היה חסר תסמיני קורונה לחלוטין אבל עדיין הדביק את בעלי החיים. הדיווחים מגן החיות אומרים שבעלי החיים מרגישים טוב בינתיים ונראה שהם יתגברו יפה על הוירוס".

גור הבבון החדש בספארי
הופסקו האימונים בספארי, "נוקטים משנה זהירות". | צילום: ספארי רמת גן

בספארי הסבירו עוד כי "עד היום לא היה מידע מדעי ברור על ההיתכנות של העברת הקורונה בין בני אדם לבעלי חיים ובמיוחד לכלבים ולחתולים שאיתם המוני אנשים באים במגע. כעת פורסם שהקולטנים על התאים במערכת הנשימה של חתולים, שאליהם נקשר הנגיף, דומים מאוד לקולטנים אלו אצל בני אדם. נראה שזה גורם ליכולת שלהם להידבק".

עוד ציינו בספארי כי מתחילת המגפה היה חשש מסוים שמטפלים נשאים ידביקו את בעלי החיים ולכן ההנחיות שחלו על כל העובדים הן לעטות על פניהם מסכות ועל ידיהם כפפות. "הפסקנו בספארי את האימונים בגן החיות", נכתב בפוסט. "בזמן האימון המטפל ובעל החיים נמצאים פנים מול פנים במרחק קטן יחסית. האימון אצלנו הוא תמיד אימון מוגן ותמיד תהיה חציצה בין המטפל לבעל החיים, אך החציצה כמובן לא מגנה על הצדדים מווירוסים".

נכון לרגע זה אין הוכחות שבעלי חיים יכולים להדביק בני אדם בנגיף, או שהם יכולים להוות מוקד התפרצות בארה"ב. עם זאת, בחודשים האחרונים היו דיווחים על מספר חיות מחמד מחוץ לארה"ב שנדבקו בנגיף, לאחר שבאו במגע עם בני אדם.