הנה הגיע הקיץ ואיתו גם הבשורה המשמחת על הסרת ההגבלות שחלו על טיולים בטבע בשל מגפת הקורונה. לכל חובבי המעיינות והטבע שרק חיכו לרגע הזה - לשוב ולצאת חזרה אל השטח ואל האוויר הפתוח - השבוע בחרנו בשבילכם פינה קסומה באמצע כביש 90, בצפון בקעת הירדן, או בשמה המוכר יותר "עמק המעיינות". הכירו את "עין סוכות" (הכתבה צולמה לפני פרוץ הקורונה בישראל).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עין סוכות (או בשמו הערבי עין א-סכות) הוא אחד מהמעיינות הגדולים והמרשימים ביותר בצפון בקעת הירדן. מדובר במעיין שכבה הנובע ממש בסמוך לגדר הגבול עם ירדן. מי המעיין מתנקזים לתוך בריכה טבעית ועמוקה בקוטר של כ-20 מטר שמוקפת בקנה מצוי. המעיין משמש כאתר טבילה ליהודים ולערבים שגרים בסמוך אליו, וגם לנופשים המגיעים לישון על ידו בסופי שבוע.

אל המעיין - עין סוכות
אל המעיין - עין סוכות | צילום: החדשות 12

הדרך למעיין עוברת בכביש 90, אחד מהכבישים היפים והמגוונים בנופיו, קרוב מאוד לגדר הגבול עם ירדן. מצד אחד ניתן לראות את החממות של חקלאי הבקעה ומן הצד השני ניתן ליהנות מהריה של ממלכת ירדן.  

ובקצרה

איפה: על כביש 90, בין שדמות מחולה וכפר מחולה (בקעת הירדן).   
מתי: במהלך השבוע המעיין לרוב יהיה ריק מאדם ובסופי שבוע מתמלא, אך שטח המעיין יחסית גדול ומאפשר למספר רב של מטיילים ליהנות ממנו. 
הגעה: נוסעים על כביש 90 ובקטע הכביש שבין היישובים שדמות מחולה ומחולה פונים ימינה (אם מגיעים מדרום) או שמאלה (אם מגיעים מצפון) לשביל אספלט שמעליו יהיה שלט בצבע חום עליו הכיתוב "עין סוכות". ממשיכים עם שביל האספלט שהופך להיות מעט משובש ככל שמתקדמים בו. לאחר כמה דקות של פיתולים מגיעים לפיצול: דרך הממשיכה ימינה ודרך הממשיכה קדימה - ממנה נראית מלפנים גדר הגבול עם ירדן.
הגעה בג'יפ: בנקודת פיצול זו פונים ימינה לפני גדר הגבול בשביל עפר עד שמגיעים למעיין. דרך זו לא מומלצת לרכב פרטי!
הגעה ברכב פרטי: יש להמשיך ישר לכיוון גדר הגבול ולהגיע לעיקול גדול בדרך המערכת. את המשך הכביש חוסמות נכון ל-2020 בטונדות, ולכן יש לפנות ימינה בשביל עפר צר לתוך שדה חקלאי. כשדרך העפר נגמרת יש לעלות בזהירות חזרה לכביש האספלט שצמוד לגדר המערכת ומוביל ישירות למעיין.
מקומות מוצלים: קיימים מסביב למעיין, אך לא בשפע. כדאי להביא שמשייה או צלייה למקום.
מי המעיין: בריכה גדולה ועמוקה מאוד, מתאימה אך ורק למי שיודע לשחות. לצד הבריכה הגדולה קיימת בריכת שכשוך המתאימה לילדים.
חשוב לדעת: המעיין נמצא על כביש 90 מעבר לקו הירוק ולכן כדאי להפעיל שיקול דעת לפני ההגעה למעיין ולהתעדכן באזהרות באם קיימות.

הציון שלנו: 7 מתוך 10, בגלל הדרך המאתגרת