"ליל הסגר": כבר אמש (ראשון) הזהיר שר הפנים אריה דרעי מפני הסגר כללי בליל הסדר, אך נראה שהמהלך יהיה נרחב וקרוב הרבה יותר. ממחר בערב ועד יום שישי, ייאסר מעבר בין ערים, וגם התנועה בתוך הערים והיישובים תוגבל, כך שניתן יהיה לצאת לקניות אך רק בסמיכות לבית. זאת מחשש להתפשטות של נגיף הקורונה בליל הסדר ובמהלך החג. גם התחבורה הציבורית במגזר היהודי תבוטל.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ועדת השרים צפויה לאשר את ההנחיות החדשות הללו במהלך הלילה, לאחר הצהרה של ראש הממשלה נתניהו ומנכ"ל משרד הבריאות. ההחמרות שיאושרו ייכנסו לתוקף כבר ממחר בשעה 16:00, ויאכפו על ידי המשטרה עד שישי בשעה 7:00, ויכללו איסור גורף ליציאה של תושבים מיישוב מגוריהם.

שרים במרפסות
לילה הסדר - ליל הסגר | צילום: AP

ברביעי בערב לקראת ליל הסדר, יהיו תקנות מיוחדת שיגבילו אפילו עוד יותר את תנועת התשובים, עד לכדי "כמעט עוצר". מהשעה 18:00 ייאסר על התושבים להימצא מחוץ לרדיוס 100 מטרים מבתיהם, מגבלה שתהיה בתוקף עד למחרת ב-7:00.

 

 

משטרת ישראל שתהיה פרושה בכוחות מתוגברים תאכוף את ההנחיות הללו ברחבי הארץ, ותרכז את מאמצי האכיפה המיוחדים ביישובים ובשכונות שבהם נמצא שיעור תחלואה גבוה. כתבנו ירון אברהם מוסר כי ה"פשרה" שתבוא לאישור השרים ככל הנראה תכיל גם הגבלות מיוחדות לירושלים - איסור מעבר משכונה לשכונה.

אכיפת הנהלים החדשים
בליל הסדר - יציאה רק עד 100 מטר | צילום: יוסי זמיר, פלאש 90

בנוסף, התחבורה הציבורית במגזר היהודי תושבת ממחר בערב ועד יום ראשון. גורם במשרד התחבורה הבהיר ל-N12 כי לא דרושה לשם כך החלטה מיוחדת של הממשלה. מחר השירות יסתיים בשעה 20:00 בערב. השירות בערב החג ובחג במגזר היהודי, כלומר בימים רביעי וחמישי, הוא במתכונת סופ"ש ולפיכך לא יהיה שירות, כך גם בימים שישי ושבת.

ביום ראשון תשוב התחבורה הציבורית לפעול עם יציאת הקווים הראשונים בשעה 5:00 בבוקר במתכונת שנקבעה של 25%. במגזר הערבי לפי שעה תמשך התחבורה הציבורית בימים רביעי-שבת, במתכונת פעילות הקווים במגזר בסופי שבוע.

אכיפת הנהלים החדשים
קניות רק בקירבת הבית, ואיסור על יציאה מהערים | צילום: אוליבר פיטוסי , פלאש 90
קורונה בישראל
התחבורה הציבורית תושבת ממחר בערב | צילום: אמיר לוי, AP

הממשלה אישרה הלילה בישיבה טלפונית את הגדלת מסגרות התקציב בהוראת שעה ל-90 מיליארד שקל כדי לממן את תוכנית הסיוע הכלכלית להתמודדות עם נגיף קורונה. הגדלת התקציב נעשתה על ידי תיקון חוק יסוד "משק המדינה". התיקון לחוק יובא היום לאישור הכנסת.

כרמל ליבמן השתתף בהכנת הידיעה