הסגר שנכנס לתוקפו אתמול (רביעי) בשעה 15:00 הסתיים היום בשעה 7:00, ועבר ללא אירועים חריגים. במסגרת מבצע האכיפה שקיבל את השם "אביב מוגן" נפרסו כוחות המשטרה ברחבי הארץ ופעלו לאכיפת התקנות. החל מהבוקר, יכולים האזרחים לצאת מבתיהם למרחק של עד 100 מטרים מהבית.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

החל מהשעה 7:00 צומצם הסגר – והאזרחים רשאים לצאת להתאוורר במרחק של עד 100 מטר מבתיהם, או לצאת על מנת להצטייד במזון ותרופות. עם זאת, הגבלות התנועה עדיין אוסרות על מעבר בין הערים בארץ עד ליום שישי בבוקר, והתחבורה הציבורית הופסקה עד יום ראשון בשעה 08:00.

על פי ההנחיות התקפות האזרחים יכולים לצאת לעשות קניות בחנויות שפתוחות בחג, גם אם רחוקות מעל 100 מטר מביתם. בנוסף, ניתן להעביר ילדים להורים גרושים בין הבתים של הוריהם לכל אורך החג, והמשלוחים מותרים גם הם, ללא שינוי. 

צומת עזריאלי בתל אביב (צילום: קובי ריכטר, TPS)
צומת עזריאלי, תל אביב | צילום: קובי ריכטר, TPS

לשם אכיפת התקנות, שנועדו למניעת התפשטות נוספת של הנגיף במהלך החג, תוגברו כוחות המשטרה ברחבי הארץ. אלפי שוטרים וכוחות מג"ב הוצבו בכבישים, עשרות מחסומים נפרסו ברחבי המדינה ו-400 ניידות פטרלו. הציבור הישראלי נשמע להנחיות, ובכבישי הארץ נרשמה בשעות האחרונות תנועה דלילה ביותר.

בגזרת ירושלים ובית שמש העוצר נשמר בקפדנות - בסך הכל חולקו לאורך היום רק כמה עשרות דוחות לאזרחים שהפרו תקנות וצווים. מדובר במספר נמוך במידה ניכרת בהשוואה לימים האחרונים.

 

מחלקת הקורונה בשערי צדק (צילום: דוברות שערי צדק)
ליל סדר במחלקת הקורונה בשערי צדק | צילום: דוברות שערי צדק