אלה מראות שכבר התרגלנו אליהם באזור חיפה: כמו חתולי הרחוב בערים אחרות, כך חזירי הבר בחיפה מתהלכים להם חופשי ברחובות העיר. שלשום (שלישי) בערב זה כמעט נגמר בפציעתה של נערה בת 17 שטיילה עם הכלב שלה. "סקיפ (הכלב) רב עם חזיר עצום", אמרה הנערה המבוהלת בשיחת הטלפון עם אביה. "אבא, הוא מטר מהחזיר! או מיי גאד! יש כביש ומכונית על 60 קמ"ש".

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"זה היה מפחיד מאוד ומבעית", סיפרה מירב סלע, אמה של הנערה שהותקפה. "החזיר ברח לגינה ממול. בשלב זה אנחנו כבר הגענו ושמענו מישהו שורק עם משרוקית כדי להבריח את החזיר כי אלה ההמלצות של עיריית חיפה. ואז, מה שקרה, החזיר ברח ושוב רץ לכיווננו. זה היה היסטרי כי הכלב שוב התחיל להשתולל. המצב הנפשי של הבת שלי לא פשוט. אנחנו לא ישנו כל הלילה כי היא פשוט ניצלה".

"לצערנו אין ברירה" המשיכה האם. "אני גם אוהבת חיות, אבל חזירי בר זו לא חיית מחמד, זו חיה אכזרית ותוקפנית שיכולה כל שנייה לשנות את ההתנהגות שלה. אני מבקשת שעיריית חיפה תתעורר לפני שיהיה כאן אסון".

מכת חזירי הבר בחיפה
מכת חזירי הבר בחיפה | צילום: N12
חזירי הבר משתוללים בחיפה
חזירי הבר משתוללים בחיפה

מדי יום מצטברים עשרות סרטונים של אזרחים שמתעדים חזירי בר ביום ובלילה. בתיעוד מאחת השכונות החזירים חתרו למגע עם תיק שיש בו אוכל שנתלה על עגלת התינוק. במקרה אחר, קצת יותר סימפטי, משפחת חזירי בר פלשה לגינה באחת השכונות.

"בעצם יש להם ארוחות חינם ולכן הם באים ליישובים", הסביר בן רוזנברג, אקולוג של מרחב כרמל ברשות הטבע והגנים. "האוכלוסיות האלה הולכות וגדלות, ומהוות גם מטרד הרבה פעמים ביישובים, כמו שאנחנו רואים בחיפה, וגם גורמות נזקים לחקלאות".

בעירייה טוענים שהחלו בטיפול יסודי כדי לפתור את התופעה שבתקופה האחרונה הפכה לחלק מהנוף העירוני. ובכל זאת, אזרחים רבים טוענים שאין להם מענה וחלקם מתריעים שבסוף זה עלול להיגמר באסון.