ועדת השרים לעניין "אזור מוגבל" החליטה הערב (חמישי) על הסרת מגבלות הקורונה על נתיבות ועל שכונת נחלה ומנוחה בבית שמש החל מהיום, זאת בשל שיפור בנתוני התחלואה באזורים אלה. במקביל, אישרו השרים להטיל סגר על שלוש שכונות בירושלים ועל שתי שכונות נוספות ביישוב חורה שבנגב החל מהערב ועד ליום ראשון. ההגבלות על רמת בית שמש ב' יוארכו החל ממחר ועד ליום ראשון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפי הצעת ההחלטה שאושרה על ידי הממשלה, השכונות שייכנסו לסגר נוסף הן קריית צאנז, קריית בעלזא ושכונת רוממה בירושלים. בחורה יוטל סגר על שכונה מספר 9 (קווואין) ועל שכונה מספר 10. בנוסף, תוארך ההכרזה על שכונת רמת בית שמש ב' כ"אזור מוגבל" עד ה-3 במאי.

החל מהבוקר בשעה 8:00 בוטלה הגבלת המרחק של 500 מטרים מהבית לפעילות ספורטיבית וכעת היא איננה מוגבלת במרחק. היציאה מהבית עדיין מותרת עד לטווח של 100 מטרים. יחד עם זאת, למרות הירידה במספר החולים, בממשלה מתכוונים להטיל הגבלות משמעותית בל"ג בעומר שיחול בעוד שבוע וחצי.

 

לפי המלצת משרד הבריאות והמל"ל, תיאסר הדלקת מדורות ברחבי הארץ, פרט לשלושה מוקדים מרכזיים. בנוסף, הגורמים ממליצים לאסור הגעה להר מירון ולבחון הטלת מגבלות תנועה משמעותיות במהלך החג עצמו. במקביל, היום יימשכו דיוני הממשלה סביב פתיחת מכוני כושר, מלונות, צימרים ושווקים.

ההמלצה הנוכחית של משרד הבריאות והמל"ל היא לאסור את קיום ההילולה בהר מירון ולאשר במקומה קיום שלוש מדורות מרכזיות מטעם החסידים, הספרדים והציונות הדתית - תוך שמירה על כללי הריחוק. בנוסף, תיבחן אפשרות להטיל מגבלות תנועה משמעותית במהלך החג עצמו בהתאם לנתוני התחלואה. על כך צפויים לקיים דיון נוסף המל"ל, משרד הבריאות ומשרד הדתות.

כמו כן, החל מהיום בשעה 8:00 בוטלה המגבלה על פעילות ספורטיבית למרחק של עד 500 מטרים מהבית וכעת ניתן לבצע פעילות ספורט עם אדם נוסף אחד בלבד - ללא הגבלת מרחק. האיסור על הגעה לפארקים ולחופי הים נשאר בעינו. הנחיה זו מצטרפת לשורת הקלות נוספות שעליהן הוכרז לאחרונה לאור נתוני ההדבקה הנמוכים יחסית. בין ההקלות שאושרו: פתיחת חנויות הרחוב, מכוני היופי והמספרות, וכן מתן אישור לאיסוף מזון ממסעדות.