עיכוב נוסף בפתיחת הרכבת? משרד הבריאות יקיים הערכת מצב ביום חמישי על הפתיחה שתוכננה לשבוע הבא. גורמים במשרד התחבורה אומרים שהמשרד ממשיך להיערך לפתיחה.

לעדכונים נוספים ושליחת שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לפי המתווה המקורי, בנקודת הזמן הנוכחית רכבות הנוסעים היו אמורות כבר לפעול, גם אם במתכונת מצומצמת. במשרד הבריאות רוצים לקיים ביום חמישי דיון הערכת מצב, בו ייבחנו אם לדחות שוב את מועד פתיחת הרכבת בהתאם לנתוני תחלואת הקורונה המעודכנים.

במשרד הבריאות שוקלים לבקש ממשרד התחבורה מתווה של ריחוק בין הנוסעים, אך במשרד התחבורה מאמינים כי אם מדובר בהתנהגות לא ישימה, ואם הדבר היה אפשרי - זה היה כבר קורה.

עומסים בלתי נסבלים
לפי המתווה המקורי, בנקודת הזמן הנוכחית רכבות הנוסעים היו אמורות כבר לפעול | צילום: חדשות 2

גורמים במשרד התחבורה מתחו הערב ביקורת על הדחייה האפשרית. לטענתם, במצב שבו המשק כבר פתוח והאוטובוסים פועלים בתפוסה כמעט מלאה, לא ייתכן שרכבות הנוסעים לא יפעלו. עוד אומרים במשרד שבמצב הנוכחי, העיכוב ימשיך לפגוע בשכבות הכי חלשות.

את מתווה חזרת רכבת ישראל לפעולה קבע עוד שר התחבורה הקודם, ח"כ בצלאל סמוטריץ'. לפי התכנית, תנועת רכבות הנוסעים אמורה הייתה להתחדש באופן הדרגתי החל מה-16 במאי. ימים ספורים לפני התאריך המיועד הודיע מנכ"ל משרד הבריאות היוצא משה בר סימן טוב כי מועד החזרה יידחה. תחילה שונה תאריך היעד ל-1 ביוני, ובהמשך סוכם על חזרת הפעילות ב-8 ביוני.

"חולה קורונה אחד שנוסע ברכבת יכול לגרום להדבקה של אנשים רבים ולהחזיר את מדינת ישראל שבועות אחורה במאבק מול התפשטות הנגיף", אמר אז בר סימן טוב.