בעוד שחנויות מסחר רבות ייפתחו בשבוע הבא, מערכת החינוך תישאר ברובה המוחלט עדיין מושבתת. היום (שבת) דווח כי שרים רבים יתמכו בישיבת הממשלה מחר בהצעה להחזיר ללימודים את גני הילדים וכיתות א' עד ג' ביום ראשון שאחרי יום העצמאות, מבלי לקבוע מתי יחזרו למערכת החינוך יתר התלמידים. עוד מסתמן שמיום ראשון הקרוב, המורים ילמדו מרחוק בחצי משרה ויחזירו את השעות שלא עבדו במשך שבועיים בקיץ. מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד התנגדה לכך נחרצות.

לתוכנית המפורטת של שר החינוך לחזרה לשגרה לחצו כאן

שרים רבים יתמכו מחר בחזרתם למסגרות של גני הילדים וכיתות א' עד ג' כבר ביום ראשון שאחרי יום העצמאות, בתאריך 3 במאי. התלמידים ישובו ללימודים בהדרגה ובקבוצות של כ-15 תלמידים, כלומר יחלקו את הכיתות לשניים. 

בתוך כך מסתמנות גם החלטות בעניין מסגרת עבודתם של המורים בלמידה מרחוק ובחופש הגדול. החל מיום ראשון המורים ילמדו מרחוק בחצי משרה לעומת עבודתם בשגרה, ואת יתר השעות שלא עבדו יחזירו בחופש הגדול. התכנון לפי שעה הוא שיתקיימו שבועיים של לימודים רגילים ושבועיים "בית ספר של החופש הגדול". מזכ"לית הסתדרות המורים יפה בן דוד התנגדה לכך נחרצות: "לא נסכים ל-50 אחוזים של למידה מרחוק". יצוין כי מדובר בהפרה של החלטת ממשלה.

מנכ"ל משרד החינוך התראיין מוקדם יותר במהדורה המוקדמת, ותיאר את תוכנית החינוך שתוצג מחר בממשלה: "השבוע פתחנו את החינוך המיוחד. הגיעו 25,000 תלמידים, וזו רק התחלה. אחרי יום העצמאות תהיה פעימה שנייה – גני ילדים בחצי ממספר הילדים ומחצית הכיתה בשכבות א'-ג' ישובו גם כן ללימודים".

"פעימה שלישית  תהיה ב-3.5 ועניינה בחינות. אם אנחנו עוברים את הבחינות של י"ג-י"ד מיד אחרי יום העצמאות, הם מתגייסים לצבא עם ההסמכות של טכנאי הנדסי וזה פותח לנו הבנה לגבי בחינות הבגרות", אמר. "הקבוצה הבאה היא ילדים בסיכון. כל הנוער בסיכון חוזרים למסגרות מיד אחרי החג וחלק מהם כבר התחלנו להחזיר".

הוא הוסיף: "ב-15.5 לוקחים את כל תלמידי התיכון ש'פתחו' פערים גדולים והמוכנות שלהם לבגרות היא לקויה, הם ילמדו בקבוצות של 10 אנשים. הם בסדר עדיפות. לאחר מכן ניגש לבחינות בגרות. מסיימים את הפרק הזה ועוברים לקיץ".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות