פחות משבועיים לאחר שהעלה לאינסטגרם תיעוד של עצמו רוכב במהירות וכמעט פוגע בשוטר ששעמד במחסום משטרתי, פרקליטות מחוז תל אביב הגישה הבוקר (חמישי) כתב אישום נגד גיא ברק (24) מראשון לציון בגין סיכון חיי אדם בנתיב תחבורה, הכשלת שוטר במילוי תפקידו, אי ציות לרמזור אדום ועבירות נוספות. בנוסף, הוגשה בקשה למעצר ופסילת רישיון נהיגה עד תום ההליכים.

על פי כתב האישום, ברק רכב על אופנועו, ללא לוחית זיהוי, לצד כ-11 רוכבים נוספים שיצאו לרכיבה משותפת בכבישי ישראל, וזאת בניגוד למגבלות הקורונה. "משהבחין הנאשם בשוטר, האט את מהירות נסיעתו, שלף את מכשיר הטלפון הנייד שלו והחל לצלם את מהלך הנסיעה, תוך שחלק מהאחרים רוכבים בעקבותיו. לפתע, שעט הנאשם במהירות גבוהה ישירות לעבר השוטר, התקרב אליו וחלף בכוונה בסמיכות רבה לגופו, בכוונה למנוע את מעצרו או עיכובו כדין ותוך שהוא מודע לקיומה של אפשרות ממשית לפגיעה בשוטר ולסיכון חייו", נכתב.

אופנוע שרוכבו נעצר בנתיבי איילון
צילום: דוברות המשטרה

לפני כשבועיים דיווחנו שהמשטרה פתחה בחקירה לאחר שתיעוד שעלה לרשת הציג אופנוען נוסע במהירות בנתיבי איילון וכמעט פוגע בשוטר שעמד בדרכו. במשטרה עצרו שניים מהרוכבים שהשתייכו לקבוצה, וגילו כי אחד מהם נהג בהשפעת סמים. בבקשה להארכת מעצר נטען כי ברק אמר לחבריו מיד לאחר האירוע: "אין לי בעיה לדרוס אותו שיסבול כל החיים עד שימות" וכן "בן זונה זזתי ימינה כדי לא לדרוס אותו לא כדי שלא ימות הבן שרמוטה שימות כדי שאני לא אפול".

"הנאשם נמלט כשניידות ואופנועי משטרה דולקים אחריו", צוין בכתב האישום. "חצה צמתים באור אדום, ולעיתים רכב כשהגלגל הקדמי של האופנוע מורם מעלה, והכל תוך כדי סיכון חיי אדם. בהמשך היום הסתיר את האופנוע בבית חברו, על מנת למנוע את איתורו על ידי המשטרה ואת מעצרו".