תעלומה ברחובות בית שאן: גנב אלמוני נמלט עם חלק ממיצג "חרב מגן שאול" שהוצב רק לפני כמה ימים באחת הכיכרות במרכז העיר. בפוסט שפורסם בחשבון הפייסבוק של עיריית בית שאן נכתב כי במהלך סוף השבוע נגנבה חרב ברונזה מן המיצג החדש, אשר הושלם רק לאחרונה על ידי הפסל סם פיליפ.

בפוסט נכתב: "אנו מציעים בדרכי נועם לכל מי שמעורב בגניבה להחזיר את החרב ב-24 השעות הקרובות או להודיע באופן אנונימי על מקום הימצאה לפני שהעניין יועבר לטיפול המשטרה". נכון לעכשיו, החרב עדיין לא שבה למקומה.

מיצג "חרב מגן שאול" (שזכה גם לכינוי "האקסקליבר של בית שאן") עוצב בהשראת הסיפור המקראי של שאול המלך, שנפל על חרבו בעיצומו של קרב אבוד נגד הפלישתים בגלבוע ואלו קיבעו את גופתו אל חומות העיר בית שאן. מאוחר יותר, אנשי העיר יבש גלעד חילצו את גופתו באישון ליל והעניקו לו קבורה נאותה.

עזרא פרי, דובר עיריית בית שאן, התייחס לתקרית בריאיון ל-Mako ואמר כי להערכתו הגנב לא פעל לבדו. "החרב עצמה עשויה כולה מברונזה", אמר. "אורכה כ-1.8 מטרים והיא שוקלת עשרות ק"ג. היא נשלפה בשלמותה ולכן נדרש להשקיע כוח פיזי משמעותי". כרגע נמצא רק קצה הלהב, המהווה כשליש מגודל החרב, לאחר סריקה של פקחים עירוניים באזור הכיכר.

פרי הוסיף כי היצירה הושלמה לפני כמה ימים והוקמה במסגרת פרויקט כיכרות חדש בבית שאן, עם מיצגים בעלי זיקה להיסטוריה המקראית של העיר. "מצער אותנו שזה קרה ואנחנו מקווים מאוד שהחרב תחזור למקומה", אמר. "מקווה שלא נצטרך לשים מצלמות אבטחה באזור".