מי שנכנס היום (ראשון) לדיזנגוף סנטר בתל אביב, יכול לחשוב בטעות שישנן הנחיות מפורשות על פתיחה מחודשת של החנויות. למרות שטרם הוחלט מתי הקניונים יפתחו, בעלי החנויות והמנהלים החלו בארגונים לקראת פתיחתן של החנויות, זאת על רקע ההקלות הרבות שהחלו במשק.

 לתוכנית המלאה של משרד האוצר לחזרה לשגרה, לחצו כאן

"מתכוננים, יש דיבור על השבועיים הקרובים", אמר ל-N12 משה, הבעלים של חנות חדשה מרשת ג'נטלמן שתיפתח בקרוב. "יכול להיות שזה יהיה במהלך השבוע הקרוב, יכול להיות ראשון הבא, מתארגנים". כשנשאל על הלחץ לחזור לעבוד למרות שאין הנחיות בנושא, השיב: "יש עובדים שכרגע נמצאים בחל"ת וצריכים את התעסוקה הזאת, אז אנחנו מתכוננים ובינתיים מחכים לחדשות".

לקראת פתיחת הקניונים
לקראת פתיחת הקניונים | צילום: N12

גם נגה, מנהלת מותג בגדי הים "יוניקי" בסנטר, סיפרה על החודשים האחרונים: "האמת שפתחתי את החנות במרץ, לקראת הקיץ והיא נסגרה תוך שבועיים אז עברנו למכירות באינטרנט ואני עכשיו עובדת על משלוחים. כבר חודשיים שהיא סגורה. אין לי מושג אני לא יודעת מה יהיה מבחינת אנשים, אם יגיעו לקוחות, אם יהיה ים או לא".

כבר 34 שנה שבני סולימני מנהל את חנות התקליטים "דיסק סנטר". סולימני סיפר על אי הוודאות, אך גם על האור שבקצה המנהרה: "לא יודעים איך פותחים, אם זה יום שלישי או יום ראשון הבא, מחכים להוראות, אבל אצלנו האתר עובד וכולם עושים הזמנות. מאוד קשה, ב-34 שנים לעולם לא נתקלתי במצב כזה, אבל אנחנו נצא מזה. אנחנו ננצח. התקווה זה הקוד לניצחון".