ההודעות הרשמיות והכרזת ראש הממשלה נתניהו על הסגר המתקרב בחג הפסח הובילו הבוקר (שלישי) את הישראלים לנהור את רשתות השיווק כדי להצטייד בכל החסר לחג. המחסור בביצים עדיין מורגש והתורים בכניסה לסופרמרקטים בכל הארץ מתארכים בגלל ההגבלות. החל ממחר בשעה 16:00 לא יתאפשר לצאת מהערים, אלפי מנות לחג יחולקו לתושבי בני ברק.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

את התור לביצים מחוץ למשק בהוד השרון ניתן היה לראות למרחקים. כבר בסביבות 06:20 עמדו יותר ממאה בני אדם בתור כדי לקבל חבילת ביצים ישירות מהמשק. מתיעוד שהגיע לידי N12, נראים אנשים עומדים מחוץ למשק, אך שומרים על מרחק. רבים מהם חבשו מסכות כנדרש.

תורים לקבלת ביצים בהוד השרון
תורים לקבלת ביצים בהוד השרון | צילום: ערן פאר

רבים מרשתות השיווק הודיעו אמש, עם פרסום הנחיות הממשלה המסתמנות, על הרחבת שעות הפעילות. חלק מהרשתות הפעילו סניפים לאורך כל הלילה: מתיעוד שהגיע ל-N12, נראים אזרחים עומדים מחוץ לסניף שופרסל דיל ביהוד גם בשעה 02:10 לפנות בוקר.

בעיר בני ברק, שנמצאת כבר כמה ימים תחת הסגר, נערכים לליל הסדר. התושבים, שמסתגרים בבתים, מתקשים להצטייד במזון מחשש להידבקות בקורונה. פיקוד העורף וחיילי צה"ל נכנסו לתמונה ונערכו לחלוקת חבילות מזון. אלף טונות של מנות לחג צפויים לעבור לידי תושבי העיר.

במסגרת הניסיון לטפל במחסור החמור בביצים, המשלוחים מחו"ל ממשיכים להגיע לישראל. מטוס אל על עמוס בחבילות ביצים נחת הבוקר בנתב"ג. בשגרירות ישראל באוקראינה פועלים להגדלת מכסות ייצוא הביצים לישראל, באופן שיאפשר להעביר עשרות טונות עוד לפני הפסח. חלק מהמטען יגיע דרך הים וחלק במבצע אווירי של אל-על. משלוח ראשון צפוי לנחות כבר מחר.

על פי הטיוטה שהועברה לשרים לאישור, איסור התנועה בין הערים יחל היום ויסתיים רק במוצאי שבת. זאת בניגוד להחלטה המקורית לפיה העוצר יסתיים ביום שישי בשעה 7:00, מיד אחרי החג. גם הגבלת התנועה בערב החג תוארך וככל הנראה תחל כבר בשעה 14:00, ארבע שעות מוקדם יותר מהשעה המקורית.

השינוי בשעת התחלת הגבלת התנועה בערב החג הגיעה לבקשת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן שטען כי שינוי השעה יסייע באכיפה המשטרתית נגד אלה שמתכוונים להפר את ההנחיות.

על פי ההנחיות שיובאו הבוקר לוועדת השרים ייאסר מעבר בין הערים עד למוצאי שבת וגם התנועה בתוך הערים והיישובים תוגבל כך שניתן יהיה לצאת לקניות רק בתוך השטח המוניציפלי. זאת בניגוד להגבלות הקיימות היום שמאפשרות יציאה לצורך הצטיידות במזון ותרופות בכל רחבי הארץ.

ראש הממשלה נתניהו אמר אמש בדבריו כי "אנחנו בשבוע גורלי, הימים הללו יקבעו את הכיוון של קרב הבלימה". נתניהו הסביר כי מסיבות הפורים היוו את נקודת המפנה בהתפשטות הנגיף וביקש מהציבור להקשיב להנחיות: "פסח לא יהיה פורים. כל משפחה תסב לליל הסדר לבדה, תחגגו רק עם המשפחה המצומצמת שנמצאת עכשיו אתכם בבית, מתוך אחריות עמוקה לבריאות הציבור".

סייעו בהכנת הכתבה: עמית ולדמן, כרמל ליבמן.