אחרי החזרת בתי הספר והגנים, משרד הבריאות יאשר פתיחה של מסעדות ומלונות, עוד לפני חג השבועות. הפתיחה המדוברת צפויה להתרחש כשבועיים לפני המועד המתוכנן אחרי שבמשרד הבריאות הבינו כי לא יצליחו למנוע לאורך זמן את פתיחתם, בזמן שרוב המשק פתוח. בימים הקרובים יגובש תו סגול להפעלת המסעדות והמלונות. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן, אמר לאחר הפרסום: "שמח לבשר שככל הנראה במסגרת פעולתי האחרונה בתפקידי כשר הכלכלה והתעשייה, שבהמשך לשיחות שקיימתי הבוקר עם משרד הבריאות, הגענו להסכמה להקדים את פתיחת המסעדות ובתי הקפה".

עוד הוסיף השר: "זהו צעד מתבקש על רקע נתוני התחלואה הנמוכים, צעד אשר יחזיר לפעילות מיידית עשרות אלפי מועסקים ויש להמשיך לפעול להאיץ את התוכנית לפתיחת המשק באופן גורף".

במהלך ישיבה שנערכה בשבוע שעבר בין משרדי הכלכלה והבריאות, במסגרת הלחצים להקדים את פתיחת המסעדות כבר השבוע, אחת ההצעות שעלו היא להגביל ארוחה במסעדה, בדומה להגבלות שקיימות על ארוחות משפחתיות. כלומר, סביב שולחן אחד יהיה מותר להושיב בני משפחה אחת גרעינית, או שתי משפחות שנפגשות באופן קבוע, או לחילופין אנשים שעובדים יחד באופן קבוע.

גורמים שנכחו בישיבה אמרו שפרופ' סדצקי ממשרד הבריאות הביעה עמדה נחרצת נגד האפשרות של הקדמת פתיחת המסעדות, ומנכ"ל משרד הבריאות סימן טוב ביקש עוד ארכה לחשוב על העניין.

בסוף השבוע פורסם כי מנכ"ל משרד הבריאות היוצא, משה בר סימן טוב, ביקר במלון "בראשית" שבמצפה רמון לקראת הפתיחה הצפויה של המלונות בחג השבועות. לאחר הסיור, שוחחו בר סימן טוב ומנכ"ל משרד התיירות וסיכמו כי ביום שלישי יעשו הערכת מצב מחודשת, אם לא תהיה עלייה בתחלואה.