אפקט הקורונה: הישראלים מתקלחים פחות בשעות הבוקר מאז התפרצות הנגיף במדינה - כך עולה מדוח שחשפה היום (חמישי) חברת "מקורות". מנתוני הדוח, שהשווה את הוצאת המים למשק בית בתקופה זו לתקופה המקבילה אשתקד, עולה כי בחודש האחרון חלה ירידה של כ-25% בשימוש במים בין השעות 09:00-06:30 בבוקר, כאשר הנתון מתאזן בהמשך היממה - בדגש על שעות אחר הצהריים, הערב וגם הלילה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בחברת "מקורות" מסבירים כי הנתון חריג גם ביחס לשנים קודמות ופועלים לאיזון הרגלי הצריכה לטובת שימור הפעילות הסדורה של משק המים. לדבריהם, ארגון נכון של יום העבודה אצל העובדים מהבית עשוי לשטח את העקומה.

בחברת המים של ישראל החליטו ליישם את המודל קודם כל אצלם והחלו בתהליך הנגשה דיגיטלי, במסגרתו 700 מעובדי "מקורות" מקיימים בכל בוקר שגרת עבודה מרחוק, בין היתר באמצעות שיחות בוקר המדמות שגרת עבודה רגילה ככל הניתן, זאת לטובת שימור החוסן של העובדים והפעילות השוטפת של משק המים. כמו כן, בחברה מדווחים שלאות סולידריות עם העובדים נפתחה קרן ייחודית במסגרתה מנהלי החברה העניקו עד חמישה מימי החופש שלהם לעובדים.

אברום בן יוסף, סמנכ"ל הנדסת המערכת במקורות, סיפר: "הקורונה גרמה לשינויים בהרגלי צריכת המים בבית והדבר ניכר בנתונים ובשעות הצריכה שהתמתנו בבוקר, כך שלמעשה גרף הצריכה בימי השבוע הפך דומה יותר לגרף בימי סוף השבוע. עובדי מקורות עובדים מרחוק ובשטח כדי לוודא את המשך פיתוח משק המים וזרימת המים הסדירה לחקלאים ולמשקי הבית - בכל שעות היממה".