"זאת רק הקורונה, לא מתים ממנה"; "המסכה בתיק תכף אשים"; "היא נרטבה לי בגשם"; "אני בדיוק בדרך לקנות אחת חדשה" - אלה רק חלק קטן מהתירוצים שבהם נתקל היום (ראשון) אריאל בידרמן, ראש משמרת ופקח ותיק בחברה לביטחון בראשון לציון. ההנחיה החדשה עדיין לא נאכפת, אך בידרמן מעיר לאזרחים בהתאם לצו משרד הבריאות שמורה לנוע בציבור עם מסכות פנים, במטרה להקטין את הסיכוי להדביק ולהיבדק בנגיף הקורונה. תיעוד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הצטרפנו היום לחלק משגרת עבודת הפקחים בחברה לביטחון ראשון לציון בימי הקורונה. אריאל הפקח הסתובב היום ברחובותיה המרכזיים של העיר על מנת לאכוף את צו משרד הבריאות החדש שמחייב תנועה במרחב הציבורי עם מסכת פנים, עדיין ללא קנסות. כמו שנאמר בפתגם המפורסם "שני יהודים - שלוש דעות" - ככל שחלפנו בין אחד לשני שמענו עשרות תירוצים, שונים ומגוונים, המנסים להסביר מדוע נתפסו על ידי הפקח הוותיק ללא מסכה על פניהם. 

בימי משבר הקורונה, מפעילה החברה לביטחון של עיריית ראשון לציון 19 ניידות סיור ובסך הכול כ-40 פקחים של החברה לביטחון בכל משמרת. בנוסף, בעירייה מפעילים רחפנים מעל אזורים שונים, ומפעילה מערך של 1,500 מצלמות. בכל משמרת יושבים תצפיתנים, שמספרם גדל בשל המשבר. תפקידם - לאתר התקהלויות אסורות ולשגר פקחים או שוטרים למקום. 

במהלך החג וסוף השבוע נרשמו ברחבי העיר ראשון לציון 67 דוחות על הפרה של הנחיות קורונה. הפעילות של הפקחים היא לאכוף את צו הבריאות על חנויות ועסקים ולמנוע התקהלויות וכניסה לגנים ציבוריים.