מוחמד נסאסרה, סטודנט למערכות מידע רפואיות בן 21 מלוד, הגיע ביום חמישי האחרון עם חבר לחוף "4 על 4" בראשון לציון והותקף ונתחך בצורה עמוקה לכל אורך גבו על ידי חבורת צעירים שהייתה בחוף ורצתה לקחת לו ולחברו את הנרגילה. בריאיון איתו, מוחמד מספר ל-N12 שאף אחד מהמשטרה לא הגיע לבית החולים על מנת לתחקר אותו על המקרה. רק לאחר שביקשנו מהמשטרה את תגובתה למקרה הם אישרו שנפתחה חקירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"היו 6-5 יהודים, לא היו שיכורים, ושאלו אותי ואת חבר שלי - יש לכם נרגילה?", מספר מוחמד. לאחר מכן הוא אמר שהתכוון ללכת, אולם לדבריו: "איך שהסתובבתי קיבלתי פנס מתחילת הגב ועד סופו, בין 180-200 תפרים, נקרע לי וריד שם".

מוחמד טוען ששוטר פגש אותו בזירת הארוע ואף לקח ממנו תעודת זהות, אך מאז כלום לא קרה. "המשטרה יודעת מאז ובכל זאת לא הגיעו אליי למרות שיכלו לבקר אותי. מה אפשר להגיד על דבר כזה אם לא גזענות?", אמר מוחמד והוסיף: "אם המשטרה הייתה רוצה לפתוח בחקירה ולהתערב אז מזמן היו מוצאים את התוקפים".

מוחמד נסאסרה, שהותקף בחוף הים‎
"מה אפשר להגיד על דבר כזה אם לא גזענות?"

הוא אמר: "אני בן אדם שעובד, שמאמין במדינה ושאוהב את המדינה", וסיפר שההורים שלו שניהם מתנדבים במד"א, ושהוא בעצמו גם מתנדב בעמותת "ידידים".

אמש (שבת) הוא שוחרר מאסף הרופא הביתה אבל הוא עדיין מחכה לשוטרים ובטוח שהם מתעכבים בגלל המוצא שלו: "אני שואל שאלה אחרת - אם זה היה ההפך: יהודי שנדקר וערבי שנשאר. מה זה היה אומר? באותו רגע - מחבל, ירי, אמבולנס". 

חבר הכנסת ד"ר אחמד טיבי מיהר להגיב על המקרה ואמר: "מעשה תקיפה חמור ואולי ניסיון רצח על רקע גזעני, פשע שנאה נורא. חמור עוד יותר שהמשטרה לא הואילה בטובה להגיע לבית החולים במשך 3 ימים. אם זה היה מקרה הפוך שבו מוחמד תקף בסכין ופצע כך יהודי נדמה לי שניידות משטרה היו פושטות על היישוב של מוחמד ובוודאי המשטרה הייתה מגיעה לבית החולים ובכלל התוקף היה נעצר בחוף".

טיבי, שפרסם לראשונה על המקרה בטוויטר, הוסיף: "אזרחים ערבים הם קורבן של אלימות גואה מצד עבריינים יהודים או מצד המשטרה כמו במקרה של בילאל אלאעסם בתל שבע. היחס למוחמד הוא מראה המשקפת את הפנים האמיתיות של החברה הישראלית כיום".

מארגון "תג מאיר" הנלחם בפשעי שנאה נמסר: "מדובר במקרה שיש לגנותו בשאט נפש ולהעניש בחומרה את מבצעיו. משטרת ישראל תיבחן במהירות שבה תאתר את הפורעים ותעמיד אותם לדין. כל תרחיש אחר הינו בבחינת מתן אור ירוק לגזענים וטרוריסטים להמשיך לפגוע בערבים ובפלסטינים חפים מפשע". 

ממשטרת ישראל נמסר: "עם קבלת הדיווח במשטרה על קטטה בחוף הים בראשון לציון, הגיעו למקום כוחות גדולים שפתחו בסריקות וכן נפתחה חקירה שמתנהלת בימים אלו. בניגוד לנטען, במסגרת החקירה בוצעו ועדיין מבוצעות מגוון פעולות, לרבות גביית עדויות ואיסוף ראיות. אנו רואים בחומרה כל מעשי אלימות ובריונות מכל סוג שהן, ובהתאם, נמשיך לחקור את המקרה במקצועיות וביסודיות במטרה להגיע לחקר האמת ומיצוי הדין עם המעורבים".