גבר בן 48 מת הלילה (שלישי) ממחלת הקורונה בבית החולים איכילוב שבתל אביב. מבית החולים נמסר כי החולה לא סבל ממחלות רקע. הוא היה מונשם במשך שבוע ואף נעזר במכשיר אקמו, אך במהלך הלילה הרופאים נאלצו לקבוע את מותו. במקביל, במהלך הלילה נפטרה בבית החולים הדסה עין כרם חולת קורונה בת 57 שסבלה ממספר מחלות רקע מורכבות וכרוניות, וטופלה כשהיא מונשמת ומורדמת ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי. צוות היחידה בהדסה ליווה את קרוב משפחתה שנכנס ממוגן כדי להיפרד ממנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מניין המתים בישראל עומד על 181 בני אדם, עלייה של 2 בני אדם מאתמול. מספר החולים מתחילת ההתפשטות עומד על 13,883, מתוכם 4,353 החלימו לחלוטין - בהם שר הבריאות יעקב ליצמן. לפי נתוני משרד הבריאות שעודכנו הבוקר, בבתי החולים בישראל ישנם 113 חולים מונשמים - ירידה נוספת במספרם. 

טיפול רפואי במחלקה לקורונה (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
טיפול רפואי במחלקה לקורונה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

ביממה הקודמת עמד מספר החולים על 13,713. התוספת היומית היא 170. מספר המחלימים מהקורונה גדול יותר ממספר הנדבקים החדשים: מדובר בהמשך מגמה של הימים האחרונים.

מספר החולים במצב קשה בישראל עומד על 142, ירידה של 5.4% מאמש. גם כאן, נמשכת מגמת הירידה במספרם במהלך הימים האחרונים.

טיפול בקשישים בזמן קורונה (צילום: נתי שוחט, פלאש 90)
טיפול בקשישים בזמן קורונה | צילום: נתי שוחט, פלאש 90

מצבם של 135 חולים מוגדר בינוני ו-9,072 במצב קל או החלימו. בבתי חולים מאושפזים 521 חולים, בבתי מלון מטופלים 2,215 נדבקים ו-6,620 נמצאים בביתם.

המספרים שמאחורי קורבנות הקורונה

בתחילת השבוע פרסם משרד הבריאות את דוח הנפטרים מנגיף הקורונה בישראל, ממנו עולים נתונים שניתן להסיק מהם מסקנות אודות הצעדים הבאים במלחמה בהתפשטות הנגיף ובצעדים מקלים נוספים על המשק, שהחל לעשות את הצעדים הראשונים בחזרה לשגרה.

"שיעורי אשפוז גבוהים מהממוצע הארצי", ארכ (צילום: החדשות)
צילום: החדשות

מעיון בנתונים עולה שרוב המתים הם אנשים מבוגרים מאוד: הגיל הממוצע של הנפטרים הוא 82. החולים המבוגרים ביותר שמתו: שלושה גברים בני 99. כשבוחנים את הנתונים לפי מין, מגלים שמספר זהה כמעט של נשים וגברים נפטרו מהמחלה: 86 נשים לעומת 85 גברים.

רק 20 מתים מתוך 171 היו מתחת לגיל 70 - כ-11 אחוזים בלבד מהנפטרים. 6 מתים בלבד מתוך 171 - מתחת לגיל 60, וחלקם סבלו במקביל ממחלות רקע קשות. החולה הצעירה ביותר שנפטרה מקורונה בישראל - בת 30 שהתמודדה עם מחלה ממארת אך באופן רשמי מתה מהנגיף. הכי צעירים אחריה: אישה בת 38 וגבר בן 40 שמתו לאחר שנדבקו בקורונה. היום הקטלני ביותר עד כה הוא 15 באפריל - יממה אחת בה מתו 13 חולים בישראל.

_OBJ

כשבוחנים את הנתונים בחלוקה ליישובים בישראל, עולה שרוב הנפטרים הם תושבי הבירה: 42 בני אדם שהתגוררו בירושלים מתו מהנגיף. אחריהם - 13 תושבי בני ברק שנפטרו ו-13 תושבים מבאר שבע. בבת ים, העיר המבוגרת בישראל, נפטרו 12 בני אדם מהנגיף. בתל אביב נפטרו 9 תושבים, ברמת גן 7, בטבריה 6, בחולון, בראשון לציון וברעננה 4 ובחיפה 3.