פרסום ראשון: הזמר עומר אדם שלח באמצעות עורכי דינו שני מכתבי איום לשר הבריאות יולי אדלשטיין ובהם איים שאם השר לא יפרסם התנצלות על כך שהאשים אותו בהפרת ההנחיות – אדם יתבע אותו, כך פורסם היום (שבת) בחדשות סוף השבוע. באחד מהמכתבים אדם אף הציב אולטימטום לאדלשטיין והקציב לשר זמן שבו תינתן לו ההזדמנות להתנצל. אדם הוסיף באילו כלי תקשורת צריכה ההתנצלות להתפרסם ואף כתב עבור השר את נוסח ההתנצלות שהוא דורש. לשכת אדלשטיין בתגובה: "השר אדלשטיין קורא לכל אדם באשר הוא לפעול בהתאם להנחיות הקורונה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במכתב ששלח אדם באמצעות עורכי דינו, ציין כי עצם זה שהשר לא הכחיש את הדברים שיוחסו לו בתקשורת, מהווה הודאה בדברים שפורסמו. עוד כתב במכתב השני: "מדובר באוזלת יד של איש ציבור אשר בדיקת עובדות לפני פרסומן אמורה להיות כנר לרגליו. השר אינו מורם מהעם"

"מכאן יחזור מרשנו על דרישתו לפרסם התנצלות פומבית ומיידית, ולא יאוחר מיום שישי הקרוב, שתצא באופן ישיר מלשכת כבוד השר"

עורכי דינו של אדם לאדלשטיין

בסוף אחד המכתבים, חזרו עורכי דינו של אדם על דרישתו משר הבריאות לפרסם התנצלות, הקציבו לו זמן לעשות את זה, ואף ציינו בדיוק באילו כלי תקשורת עליו לפרסם אותה: "מכאן יחזור מרשנו על דרישתו לפרסם התנצלות פומבית ומיידית, ולא יאוחר מיום שישי הקרוב, שתצא באופן ישיר מלשכת כבוד השר, התנצלות אשר תישלח אלינו במכתב חוזר וכן תפורסם בכל אמצעי התקשורת המרכזיים וממילא באלו אשר פרסמו את האמירה הנ"ל, ובעיתון יומי אחד לפחות".

שר הבריאות יולי אדלשטיין
"קורא לכל אדם באשר הוא לפעול בהתאם להנחיות". שר הבריאות אדלשטיין | צילום: פלאש 90

עורכי דינו של אדף חזרו על התבטאויותיו של אדלשטיין, והשתמשו בהם נגדו. "מרשנו מצטרף לחלק מדבריו של כבוד השר עצמו: אכן 'לאיש אין פטור', ואלם לא רק מההנחיות אלא גם מהפצת דברי בלע שאין בהם אמת", כתבו. "'לא לידוענים', וממילא אף לא לשרים".

בהמשך המכתב, אדם אף נקט את נוסח ההתנצלות שעל אדלשטיין לפרסם. "שר הבריאות, מר יולי  אדלשטיין, מבקש להביע את התנצלותו על הדברים שפרסם ואמר בעניין מר עומר אדם בכל הקשור למסיבות שכביכול ערך בתקופת הקורונה או באשר להפרתו של מר אדם את הוראת השעה בעניין זה", כתב אדם את הנוסח שדרש מאדלשטיין לשלוח לו כהתנצלות. "לאחר בדיקה שנערכה על ידי השר עולה כי הדברים שנאמרו ע"י השר לא שיקפםו את המציאות והם התבססו על מידע דגוי שהגיע לידי השר".

עומר אדם
עומר אדם

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה לידיעה: "השר אדלשטיין קורא לכל אדם באשר הוא, ידוען, מיליארדר או אדם מן המניין לפעול בהתאם להנחיות משרד הבריאות. השר לא התייחס לאף אדם ספציפי בפורום פומבי ואין בכוונתו לעשות כן גם כעת. נשוב ונבקש מכל ידוען לתת דוגמה אישית, לסרב להגיע לאירועים בהם מפירים את ההנחיות ולהשתמש בכוחו הציבורי למען בריאות הציבור".‎

לפני כשבועיים וחצי פורסם במהדורה המרכזית כי שר הבריאות רתח בדיון פנימי במשרד הבריאות בגלל מסיבות הידוענים שתועדו והופצו ברשתות. במסיבות, נראו מפורסמים רבים חוגגים, תוך כדי שהם מתקהלים בהמוניהם, ללא שמירה על הכללים. "כל עוד מותר לעומר אדם לעשות מסיבות, הכל מתועד ולא מגיע אף שוטר – זה מעביר מסר בעייתי לציבור", טען אז אדלשטיין. הוא אף החריף את הטון: "שתתכבד המשטרה ותתן זימון לחקירה לידוענים שמפרים את ההנחיות".