הדרבי התל-אביבי בכדורגל ייערך מחר (שבת) באצטדיון בלומפילד ביפו - ובמשטרה חוששים מאוהדים שיגיעו לאזור למרות הנחיות משרד הבריאות. בהודעה שפורסמה הבוקר, במשטרה מזהירים את האוהדים: "נציב שוטרים גלויים וסמויים אשר יפעלו לצד פקחים של הרשות המקומית במהלך המשחק".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מאז שהליגה חזרה לפעילות, מסרבים אוהדים רבים לציית להנחיות ולמרות שאסורה הכניסה לאצטדיונים - הם מגיעים לאזור כדי לעודד את הקבוצה שלהם. בצל העלייה בימים האחרונים במספר הנדבקים, המשטרה מזהירה את האוהדים שלא להגיע כלל לאזור - ומאיימת באכיפה קשה שתחל עוד היום, יממה לפני המשחק.

"כוחות גדולים של שוטרי משטרת ישראל, לוחמי מג"ב, יחידות יס"מ ופרשים ועשרות סדרנים ומאבטחים יתייצבו החל משעות אחה"צ באצטדיון בלומפילד ומחוצה לו", נמסר מהמשטרה.

עוד נמסר כי המשטרה "קוראת לציבור האוהדים לא להגיע לאזור האצטדיון ולאזורים אחרים סמוכים ומרוחקים ולהמנע מהתקהלויות אסורות ומהפרת התקנות לשעת חירום. מוזכר כי חלה חובת עטיית מסיכה במרחב הציבורי וחלה חובת שמירת 2 מטר מאדם לרעהו".

עשרות אוהדי מכבי ת״א פרצו לאצטדיון בלומפילד
עשרות אוהדי מכבי ת״א פרצו לאצטדיון בלומפילד

המשטרה כאמור תציב כבר היום בצהריים שוטרים גלויים וסמויים שיפעלו לצד פקחים של הרשות המקומית במהלך המשחק: "הכוחות יגלו אפס סובלנות כלפי אוהדים אשר ינסו להפר את הסדר הציבורי וינקטו באלימות מכל סוג שהיא לפני תחילת המשחק, במהלכו , בסיומו ולאחריו".

כוחות משטרה ופקחים של הרשות המקומית יהיו פרוסים לאורך מעטפת האצטדיון, כמו גם באזורים נוספים, ויחד הם יבצעו אכיפה מוגברת וירשמו דו"חות למתקהלים ולמפרי ההנחיות, שנועדו לשמור על בריאות הציבור".

במשטרה סיכמו את ההודעה באזהרה לאוהדים: "המשטרה לא תהסס לבצע מעצרים של אוהדים בגין כל אירוע אלימות שיתרחש לרבות פיזור התקהלויות ומיצוי הדין עד תום עם מפרי החוק. אנו קוראים לציבור האוהדים ולכלל המעורבים, לגלות אחריות, לא להגיע לאזור האצטדיון ולהקפיד על ההנחיות".