כשחיים הבין שאחיו אשר זקוק לתרומת כליה, לא היה לו כל ספק מה הדבר הנכון לעשות וכמו אח טוב ודואג – ישר התנדב לתרום לו כליה. "הגעתי ביחד איתו לבית החולים ואמרתי למתאמת ההשתלות – אני תורם כליה, נקודה", סיפר חיים, אחיו של אשר. "ראיתי שיש אצלה היסוס כי יש לנו במשפחה היסטוריה של בעיות כליה, אבל זו לא הייתה בעיה מבחינתי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

במקביל, בקצה השני של הארץ, רביב הבין שגם הוא זקוק להשתלת כליה. חברו אסי שמע על העניין, ומיד התגייס לעזור לרביב – ללא ידיעתו. "אנחנו חברים, אולי לא החברים הכי טובים אבל חברים", סיפר אסי, חברו של רביב. "אחת מהחברות אמרה שהיא ממלאת טפסים כדי לבדוק התאמה, אז אשתי ביקשה מאשתו של רביב לשלוח לנו את הטפסים – בלי שהוא יידע".

למרות הרצון הטוב של השניים, במהלך הבדיקות התברר שחיים לא היה התורם המתאים לאחיו אשר, בזמן שאסי נמצא כתורם שיכול להתאים גם לרביב וגם לאשר. בשלב הזה החליטו הרופאים בבית החולים בילינסון ללכת להליך "הצלבה" של התורמים והמושתלים העתידיים. "לוקחים שני זוגות של השתלות שלא מתאימים, עושים הצלבה ובכך עושים שתי השתלות שמתאימות", כך תיאר את ההליך ד"ר אביתר נשר, מנהל מחלקת ההשתלות בבית החולים בילינסון.

לאחר שעות מורטות עצבים, שתי ההשתלות עברו בצורה טובה ומצבם של התורמים ושל המושתלים החל להשתפר כבר עם סיומו של ההליך הרפואי. הפרצופים המודאגים שמילאו את חדרי ההמתנה הוחלפו בחיוכים ובמצב רוח מרומם, וכך הפכו התורמים, המושתלים והמשפחות לחברים של ממש. "זה חיים חדשים, יום חדש - הכל חדש" סיכם רביב.