תקועים בקפריסין: בשלושת החודשים האחרונים הישראלית רוני ולנסי לא יכולה לשוב לארץ או לעלות על טיסות החילוץ שיצאו מהאי, זאת מכיוון שבעלה אינו תושב ישראל - ובקשתם להירשם כזוג נשוי טרם אושרה. כעת, מצבה הבריאותי של רוני הולך ומתדרדר והיא זועקת לעזרה: "אני סובלת מגידול בעמוד השדרה, לא יכולה לעלות על טיסה לבד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"אנחנו נמצאים כאן קצת יותר משלושה חודשים, בעלי נורווגי, לא יכול להיכנס לארץ עד שנשלים את התהליך מול משרד הפנים כדי להוכיח שאנחנו זוג נשוי", הסבירה ולנסי בשיחה עם N12. "הגשנו את הבקשה בתחילת פברואר ואז הגיעה הקורונה, המשרדים נסגרו ונאלצנו לחכות. בינתיים אנחנו שוכרים דירה בקפריסין ובמקביל משלמים שכירות על דירה בארץ".

רוני ולנסי ובן זוגה
רוני ולנסי ובן זוגה

בשנים האחרונות סובלת רוני מגידול על חוט השדרה שגורם לה לכאבים בלתי פוסקים ברגליים, ולאחרונה חלה הידרדרות במצבה. "אני מאבדת את כושר ההליכה לימים שלמים ואני לא יכולה לעלות על טיסה לבד", שיתפה רוני. "פנינו למשרד החוץ אבל מכיוון שזה בטיפול משרד הפנים נאמר לנו שהם מנועים מלסייע. בעקבות הקורונה, אין כניסה לזרים כך שגם אם הוא יקבל אישור הוא לא יכול להיכנס. אני מטופלת במחלקת הכאב של בית החולים 'איכילוב' והרופא המטפל שלי כתב שאני אכן זקוקה לביקורת רפואית".

רוני ולנסי ובן זוגה
"ואז הגיעה הקורונה - המשרדים נסגרו ונאלצנו לחכות"

לדבריה, בתקופה האחרונה בוצעו מספר טיסות חילוץ מן האי אל הארץ אך לא היה ביכולתה לעלות על אף אחת מהן: "ביום שישי הבא יש טיסת חילוץ מקפריסין לישראל, זו תהיה טיסת החילוץ הרביעית שלא נעלה עליה. כל מה שרצינו זה להיות ביחד ולבנות בית בישראל. תקראו לי תמימה או חסרת ניסיון, עברתי דברים בחיי אבל הלב שלי לא עומד בזה יותר. כל כמה שבועות אנחנו חווים עוד אכזבה ועוד שברון לב. זה לא הוגן", אמרה.

אתמול הוארך האיסור על כניסת זרים לישראל עד לסוף החודש ולפיכך בעלי דרכון זר לא יוכלו להיכנס לארץ עד ה-30 למאי. לבעלי דרכונים ישראלים הנכנסים לארץ קיימת חובת בידוד של שבועיים מרגע הנחיתה. רשות התעופה האזרחית עדכנה בנושא את חברות התעופה הזרות.

תגובת רשות האוכלוסין וההגירה: ככלל, גברת רוני ולנסי אינה מנועה מכניסה לישראל והיא יכולה לעשות זאת בכל רגע נתון ולהגיע לישראל לטיפולים רפואיים דחופים, הנדרשים לטענתה. לא ברור מדוע היא מעוכבת בקפריסין אך אין זה קשור למניעה כזו או אחרת. התניית כניסתה בהגעת בן זוגה יחד איתה אינה ברורה, מאחר שמדובר בבן זוג שנישאה לו אך לאחרונה וכניסתו מחייבת בירור כפי שנמסר להם עוד בטרם סגירת הגבולות. אנו שבים ומבהירים כי כניסת הישראלית אשר לטענה מעוכבת בקפריסין איננה מנועה.