עם ההתחממות במזג האוויר מגיעה גם עונת הנחשים: פרופסור איתן דומאני, תיעד אתמול (חמישי) "ריקוד חיזור" של שני צפעים בחצר ביתו שברחובות. "שמעתי רעש של חבטה וראיתי שני צפעים שנפלו מהגדר אל הארץ", סיפר דומאני. "לפתע הם התחילו במין ריקוד כזה וידעתי שמדובר במחזה נדיר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

דומאני בן ה-73 סיפר: "ישבתי אתמול לקראת אחר הצהרים בחצר ביתי לקרוא ספר, ופתאום שמעתי רעש של חבטה חזקה מכיוון הדשא, וראיתי שני צפעים שנפלו מהגדר החיה של צמח הבוגנוויליה שלנו אל הארץ. שניות בודדות לאחר מכן הם החלו במין ריקוד כזה, ידעתי שמדובר במחזה נדיר ולכן רגע לאחר שהזמנתי את לוכד הנחשים, תיעדתי את ריקוד הנחשים".

לאחר כרבע שעה הגיע אל המקום קיטרון עיני, לוכד נחשים מטעם רשות הטבע והגנים. עיני סיפר: "הריקוד הזה הוא ריקוד חיזור של הנחשים, מאד אופייני לעונה. כשהגעתי למקום ראיתי  שהצפעים, זכר ונקבה כבר באמצע הזדווגות והחלטתי לא להפריע להם. המתנתי מספר דקות, ורק לאחר מכן הצלחתי לתפוס את הנקבה בלבד. הזכר נכנס לעומק השיחים ולא יכולתי לתפוס אותו".

את הנחשה שחרר הלוכד "במרחב טבע מרוחק מבני אדם". לדבריו של הלוכד, השנה החלו הנחשים לצאת מתרדמת החורף כבר בסוף חודש מרץ, וכעת זו עונת החיזור של הנחשים: "למרות שהצפע הוא יצור יותר לילי, אנו רואים אותם בתקופה זו גם במהלך היום בגלל עונת החיזור ובגלל שהם עוברים ממקום למקום עקב החום. רק במהלך שלושת השבועות האחרונים היו לי למעלה מ-12 קריאות בתוך מכון ויצמן, כאשר ברוב המקרים התברר כי מדובר בצפעים. אין אפשרות למגר את הצפעים, אבל חשוב להיזהר מהם ולהזמין לוכד".

דקלה שחף סייעה בהכנת הידיעה.