כוכבת הקורונה מדברת: דניאל שמי, הידועה בתור "חולה מספר 74", החליטה לאחר שנדבקה בנגיף להתמודד עם המצב בצורה מעט שונה. מיד כשגילתה כי היא חולה בקורונה, היא החלה לתעד את כל שעובר עליה באשפוז ברשתות החברתיות. היא הפכה תוך זמן קצר לתופעת אינסטגרם ויראלית, וכעת – לאחר ההחלמה – היא משתפת בתחושותיה: "מצאתי דרך יצירתית להתמודד עם הלחץ, וגם לעזור לאחרים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

היא אומרת שהמחלה התחילה אצלה בצורה הדרגתית וקלה, זמן קצר לאחר שובה מספרד: "בהתחלה הרגשתי דיי טוב; הייתה תחושה מוזרה בגרון וקצת שיעול".  אך לאחר שהשיעול התגבר והחום עלה, היא הבינה שיכול להיות שנדבקה בנגיף. לאחר שהבדיקה יצאה חיובית – היא נשלחה לאשפוז במחלקת קורונה מבודדת, עליה היא מספרת כי הייתה בהתחלה מלחיצה ומפחידה.

"ההחלטה לתעד הגיעה כדרך התמודדות שלי עם הסיטואציה הקשה", חשפה דניאל. "אמרתי שאם לא אתעד ואשתף – יהיה לי קשה מאוד לצאת מזה", הוסיפה. "הדרך שלי הייתה משעשעת עבורי אבל דרכה גם הצלחתי לעזור לאנשים אחרים, שהיו להם הרבה שאלות וחיפשו לראות במה בכלל מדובר", סיפרה על החוויה.

לאחר שהחלימה מהנגיף ושוחררה לביתה, התחילו ללוות אותה התחושות המוזרות לגבי רוח התקופה: "חליתי לפני שהתחיל ההסגר, וחזרתי לכלום. אני מסתובבת ברחוב ולוקח לי זמן להיזכר בכל החוקים החדשים". בשלב זה היא נמצאת בחוסר ודאות לגבי המותר והאסור לה כאחת שהבריאה: "לא ממש אמרו לי מה אפשר לעשות כרגע, כי אף אחד לא באמת יודע".

בתגובה לשאלת השאלות – כמה עוקבים היו לה לפני הקורונה וכמה אחרי - היא חשפה כי היא חוותה עלייה דרמטית: "בהתחלה היו לי 1,600 עוקבים באינסטגרם, ובשיא הגעתי לכמעט 30 אלף. היה לי כיף לראות את הפידבק מצד האנשים".