תנו כסף - קבלו חסינות מקורונה: זו ההבטחה של ארגון הצדקה "קופת העיר" שבראשו עומד הרב חיים קנייבסקי, ונחשפה הערב (שישי) ב"אולפן שישי". בחברה החרדית גיוס הכספים הזה מפורסם רבות, ובכל הפרסומים מופיעים שמו ותמונתו של הרב. בשיחת הטלפון שהוקלטה עם נציגי העמותה, שמגלגלת כ-131 מיליון שקלים בשנה, מוצעת העסקה הבאה - בתמורה לתשלום חודשי של 100 שקלים למשך 30 חודשים יקבל המשלם את קמע השמירה של הרב קנייבסקי, אשר כביכול מגן על יושבי הבית מנגיף הקורונה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

כך נשמעה לדוגמא שיחה עם נ', נציג בארגון הצדקה "קופת העיר": "הרב פתח קרן שנקראת 'נפש תחת נפש', והוא אמר שמי שתורם להם הוראת קבע אז הוא וכל בני משפחתו יינצלו מהקורונה. את עושה הוראת קבע ומקבלת בדואר קמע, כמו עיגול כסף כזה גדול. שמה אותו בארון קודש".

כאשר אחד מכל עשרה תושבים בבני ברק חולה בקורונה, לא קשה לגרום לתושבם לפנות לאמצעים שונים ולנצל את דאגתם - בעיקר כשמשתמשים בשמו של "שר התורה" מבני ברק. ואכן, הצליחה העמותה לגייס בצורה זו יותר מ-280 אלף שקלים.

בשיחה נוספת שהוקלטה הסבירה מוקדנית בארגון: "יש את הקרן של החולים, שזה ברכה של הרב חיים, שמי שיתרום לחולים יזכה שבבית שלו, מידה כנגד מידה, לא יהיו חולים. מה שביקשו סכום של 100 שקל לשלושים חודשים ומקבלים את הקמע. זה למחלות וגם לקורונה". עוד הבהירה המוקדנית: "העמותה היא בניהול של הרב קנייבסקי, והרבנים שלה הם מטעמו והכול תחת פיקוח שלו".

בשיחה אחרת הסבירה מוקדנית נוספת: "אז את רוצה להצטרך להצלת חולים במחלה ולזכות לברכה של הרב קנייבסקי שמי שמציל חולים, מידה כנגד מידה, יזכה הוא בעזרת השם שלא יהיו חולים קשים בביתו? אחד ממנהלי הקופה הגיע לרב ושאל אותו במפורש אם הברכה תקפה גם לחולי קורונה והוא אמר שכן".

ואם רוצים סכום יותר נמוך? "שאלו את הרב על העניין הזה והוא אמר שזה חייב להיות סכום שיש בו ממש. רופת העיר מבקשת את הסכום הזה כיוון שאנחנו זה סכום שאנחנו נותנים אחת לחודש למשפחה שיש לה חולה. כל כך קל לשכנע אותנו לעשות ביטוח פה, ביטוח בריאות פה, ביטוח שם – הביטוח הכי גדול זה שגדול בישראל שר התורה מברך".

מביתו של הרב קנייבסקי נמסר בתגובה: "בניגוד לנטען בכתבה הרב מברך את התורמים שבזכות הצדקה יינצלו מהמחלה הקשה, כפי שהתורה מבטיחה כי צדקה תציל ממוות, וגם בימים אלו ממשיך הרב להתפלל לישועת עם ישראל".