תמונות שלא רואים כל יום בכנרת: האגם הלאומי קרוב מאוד להתמלא - רק 10 סנטימטרים מהקו האדום העליון - והודות לגשמים שירדו היום (שבת) משעות הבוקר ורוחות חזקות שנשבו באזור, נוצרו גלים שגרמו לגלישת מים בחק מהחופים ולמראות חריגים באזור. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לאחר שאתמול נרשם מזג אוויר אביבי בצפון עם טמפרטורות גבוהות, מה שמשך לחופי הכנרת אלפי מטיילים  בניגוד להנחיות משרד הבריאות, היום השתנתה המגמה, ומזג האוויר החורפי והסוער גרם לכנרת להתמלא עוד ומים שטפו חלק מהחופים.  

כך למשל בקיבוץ עין גב שבמזרח הכנרת: במקום שבדרך כלל מגעיים אליו מטיילים רבים כדי להשקיף על הכנרת, ניתן היה "ללכת על המים" ולהירטב מהגלים המתנפצים על המזח. בשמורת יהודיה שברמת הגולן עברו ל"נוהל חורף" ולא אפשרו שם ירידה למפלים, ובמפלי הבניאס התגברה הזרימה והפכה לעוצמתית. 

ירקון תל אפק
הגן הלאומי ירקון תל אפק | צילום: הראל בן שחר, רשות הטבע והגנים

והגשם הגיע גם לדרום הארץ: בשל מזג האוויר החורפי, נחל דרגה, נחל אוג וכל מסלולי הגלישה במדבר יהודה נסגרו. שמורת עין גדי נפתחה רק חלקית - נחל דוד פתוח למעט המסלולים הארוכים ונחל ערוגות פתוח עד המפל הנסתר. גם נחל בוקר הוצף כתוצאה מהגשמים שירדו באזור. 

עין עקב
עין עקב | צילום: צור נצר, רשות הטבע והגנים
נחל ערוגות
נחל ערוגות, היום | צילום: ערן היימס, רשות הטבע והגנים

ולא רק הגשם הגיע לביקור אלא גם המטיילים: בשבת הראשונה לאחר פתיחת 20 גנים לאומיים ושמורות טבע, כ-15 אלף מטיילים יצאו אל הטבע - כך נמסר מרשות הטבע והגנים. בין האתרים הבולטים היו: קיסריה עם כ-2,000 מטיילים, עין גדי ובית גוברין עם כ-1,200 מטיילים בכל אתר ואשכול עם כ-1,000 מטיילים.

רעיה שורקי, ראש חטיבת קהל וקהילה ברשות הטבע והגנים, מסרה: "שבת ראשונה של טיולים בשגרת הקורונה הייתה משימה מאתגרת עבור רשות הטבע והגנים, הבוקר זימן לנו גם מזג אוויר הפכפך שהעצים את האתגר. אבל המאמץ היה שווה כאשר ראינו את האושר,השמחה וההתרגשות של הקהל מהיציאה אל הטבע, ההליכה באוויר הפתוח של המבקרים והילדים. הופתענו מהסבלנות והאורך רוח של הציבור תוך יישום ההנחיות, בחלק מהמקרים נאלצנו להעיר לחלק מהמבקרים לעטות מסיכה בשטח הפתוח. המחקרים מוכיחים שהיציאה אל הטבע וההליכה באוויר הפתוח מוסיפים לבריאות, אנחנו שמחים שמתאפשר לנו 'לצייד' את הציבור במרשם לטיול בטבע".