עימותים אלימים שפרצו אמש (חמישי) בין שוטרים לעשרות חרדים בשכונת "מאה שערים" בירושלים הובילה את המשטרה להשתמש באמצעים לפיזור הפגנות. בתיעוד מהאירוע, שעורר כעס רב ברחוב החרדי, נראית ילדה נפגעת מרימון הלם שהושלך לעברה, למרות שכלל לא הייתה מעורבת במהומות. גורמי פיקוד בכירים במחוז ירושלים הגיבו למקרה בשיחה עם N12: "אירוע הפגיעה בילדה מרימון הלם מצער ועצוב - היא נפגעה בשוגג, ועל כך אנו מביעים צער".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

יחד עם זאת, הבכירים מספקים הסבר להחלטת השוטרים להשתמש ברימוני הלם לפיזור המפגינםי: "מדובר באירוע אלים במיוחד שבו שוטרים נקלעו ל סכנה אמיתית ולמצוקה, וכתוצאה מכך מפקד המרחב, קצין בדרגת תת ניצב, אישר שימוש ברימוני הלם כדי לחלץ את השוטרים. מפקד המחוז אישר את השימוש בדיעבד והוא נותן גיבוי מלא לשימוש ברימוני הלם. ".

עוד אמרו: "לא יתכן ששוטרים בישראל ירגמו באבנים, ברזלים, מקלות ויספגו שקיות שתן מהגגות מבלי שיוכלו להגיב ולהגן על עצמם. במקרה זה השימוש ברימוני הלם היה סביר שכן לא מדובר באמצעי פוגעני".

הגורמים הבכירים במחוז ירושלים הדגישו כי "בשבועות האחרונים שוטרים, אנשי מד״א וכיבוי אש סופגים פגיעות פיזיות וגם ברכבים שלהם רק שם, בריכוזי החרדים הקיצוניים במאה שערים, ולא בשום שכונה או כפר ערבי במזרח ירושלים. במקום שמטילים על המשטרה לאכוף צווים איסורים ותקנות - לא מצופה שנתעלם ממעשי פורענות והתנגדות אלימה כזאת כפי שנתקלו אמש השוטרים".